19 Niedziela Zwykła

W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek św. Wawrzyńca, we wtorek św. Klary, w czwartek MB Kalwaryjskiej, w piątek św. Maksymiliana, w sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP.

W czwartek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Od 16.30 będzie możliwość spowiedzi. O 18.00 Msza Święta a po niej różaniec i procesja pokutna. Po nich poświęcenie dewocjonaliów. O 20.00 rozpocznie się całonocne czuwanie, w ramach którego o północy Msza Święta. Zakończy się ono o 5.00 w piątek. Nabożeństwo będzie mieć miejsce w kościele.

W piątek wspomnienie św. Maksymiliana, który jest patronem kaplicy pojednania. Dlatego Msze Święte przed południem będą odprawiane w kaplicy po-jednania. Natomiast wieczorna Msza Święta będzie w kościele.

Także w piątek Stowarzyszenie Krwi Chrystusa zaprasza na spotkanie modlitewne o 16.00 w grocie Matki Bożej.

W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Msze Święte będą według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie ziół i kwiatów. Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest świętem zobowiązują-cym w sumieniu do uczestnictwa we Mszy Świętej.

Zachęcamy do podjęcia w sierpniu abstynencji od napojów alkoholowych w intencji o uwolnienie od nałogu osób uzależnionych.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca ofiara z tacy będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii – remont okien pod dachem kościoła.

Zachęcamy do lektury: „Głosu Arki Pana” i „Gościa Niedzielnego”, w którym m. in. artykuły o budzącej dyskusje Konwencji Stambulskiej. Gazety dostępne na stoliku pod organami i w grocie.

Jesteśmy zobowiązani przypomnieć w imię troski o zdrowie uczestników liturgii zasłanianiu nosa u ust w kościele.

Wszystkim parafianom i gościom naszej parafii życzymy udanego tygodnia wakacji a pracującym sił do podejmowanych obowiązków.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234846
Dzisiaj: 280
Wczoraj: 184
Ten miesiąc: 5,732

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu