Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Posłuchajmy najpierw słowa naszego biskupa:

Drodzy Siostry i Bracia!

Maryja, Matka Boża, cieszy się wielkim i głębokim nabożeństwem w naszej Archidiecezji i jest czczona w wielu jej sanktuariach i miejscach kultu. W tym roku pragnę zwrócić Wasze oczy w stronę Budzowa koło Suchej Beskidzkiej, gdzie w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia, od prawie dwóch wieków, szczególnym pietyzmem otoczony jest wizerunek czułej, serdecznej, kochającej Matki, trzymającej w ramionach Jezusa tulącego się do Jej policzka.

W niedzielę 29 sierpnia 2021 roku w Budzowie, odbędzie się koronacja obrazu Matki Bożej Pocieszenia. W tym dniu o godz. 11.30 będę przewodniczył Mszy Świętej. Zachęcam Was gorąco do udziału we wspólnej modlitwie, jak i do pielgrzymowania do Matki Bożej Budzowskiej.

Z pasterskim błogosławieństwem + Marek Jędraszewski, Arcybiskup Metropolita Krakowski


Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowzięcia NMP
w 20 Niedzielę Zwykłą, 15.08.2021

W liturgii w tym tygodniu: we wtorek św. Jacka; w piątek św. Bernarda; w sobotę św. Piusa X.

Za tydzień w niedzielę Msza o 17.30 będzie ofiarowana w intencjach Rodziny Radia Maryja – serdecznie zapraszamy wszystkich słuchaczy Radia.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dziś na tacę a także przesyłane bezpośrednio na konto parafii i składane w kopertach. Wszystkie zebrane środki będą przeznaczone na inwestycje w naszym kościele – remont okien pod dachem Arki.

Zapraszamy do podjęcia abstynencji od alkoholu w intencji trzeźwości w naszych rodzinach i całym naszym narodzie. Deklaracje abstynencji w sierpniu, miesiącu trzeźwości, można wpisać do księgi wyłożonej na stoliku w grocie Matki Bożej.

Zachęcamy do lektury wakacyjnego numeru „Głosu Arki Pana”, „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. artykuł „Kierunek niebo” o dzisiejszej uroczystości oraz „Biuletynu Informacyjnego” naszej parafii. Gazety dostępne na stoliku pod organami i w grocie.

Ogłoszenia o które nas poproszono:

Policja ponownie uczula wszystkich na mnożące się oszustwa – wyłudzenie pieniędzy przez ludzi podszywających się pod krewnych lub funkcjonariuszy służb państwowych. Policja zachęca także do zapoznania się z ulotkami informującymi o możliwościach przeciwdziałania przemocy doświadczanej w domu. Ulotki i informacje są wyłożone na ławce w grocie Matki Bożej.

Szkoła policealna Cosinus zachęca dorosłych do uzupełnienia swojego wykształcenia. Oferuje bezpłatne przygotowanie do matury i egzaminów zawodowych dla osób w każdym wieku i każdej narodowości. Szkoła mieści się przy ul. Kremerowskiej 17.

Na kolejny wakacyjny tydzień wszystkim parafianom i gościom naszej parafii życzymy dobrego czasu czy to pracy, czy to wypoczynku.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234141
Dzisiaj: 102
Wczoraj: 193
Ten miesiąc: 5,027

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu