2 Niedziela Adwentu

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek św. Mikołaja, we wtorek św. Ambrożego, w środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Msze Święte będą celebrowane jak w dzień powszedni. Msza o 11.00 będzie przy głównym ołtarzu, a nie w grocie. Na Mszach o 11.00 i 18.00 będzie mieć miejsce uroczyste przyjęcie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje duchowej adopcji są przygotowane na stolikach z gazetami. Duchowa Adopcja polega na codziennej modlitwie przez 9 miesięcy jedną dziesiątką różańca w intencji znanego Panu Bogu dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone.

W środę nie będzie czynna kancelaria parafialna.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia to także święto patronalne naszych Sióstr Służebniczek. Polecamy je pamięci i modlitwie wszystkich.

Zapraszamy serdecznie na roraty, które celebrujemy codziennie o 6.00 i 18.00. Na godzinę 18.00 szczególnie zapraszamy dzieci. Prosimy o przygotowanie lampionów i serduszek do losowania.

Dziś i w niedzielę za tydzień przy drzwiach kościoła można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”.

Zbliża się okres wizyty duszpasterskiej – kolędy. Ze względu na ograniczenia spowodowane epidemią koronawirusa wizytę duszpasterską złożymy tylko tym rodzinom, które nas zaproszą. Na stolikach z gazetami są wyłożone kartki. Osoby, które chcą zaprosić księdza prosimy o wypełnienie kartki i złożenie jej w zakrystii lub wrzucenie na tacę w niedzielę do ostatniej niedzieli adwentu. Harmonogram odwiedzin zostanie podany po świętach.

Zapraszamy do udziału w VI Parafialnym Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Regulamin konkursu dostępny jest w gablocie parafialnej i na stornie internetowej parafii.

Liceum Sióstr Salezjanek na os. Jagiellońskim 17 zaprasza we wtorek od 17.00 do 20.00 na dzień otwarty połączony z mikołajowym turniejem tenisa stołowego.

W sobotę Rycerze Kolumba zapraszają mężczyzn na dzień skupienia w kościele św. Judy Tadeusza w Czyżynach. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

Polski Czerwony Krzyż poszukuje pracowników w charakterze opiekunów chorych. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

Zachęcamy do lektury grudniowego numeru „Głosu Arki Pana”. Polecamy też „Biuletyn Informacyjny” naszej parafii oraz „Gościa Niedzielnego”. Gazety dostępne na stoliku pod organami i w grocie.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234156
Dzisiaj: 117
Wczoraj: 193
Ten miesiąc: 5,042

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu