4 Niedziela Adwentu

Dziś ostatnia niedziela adwentu. W tym tygodniu Święta Bożego Narodzenia.

Świece wigilijne „Caritas” oraz opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii, kancelarii oraz w kawiarni „Nadzieja”

Zapraszamy na ostatnie roraty w naszym kościele w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o 6.00 i 18.00, a w wigilię tylko o 6.00.

W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte w naszym kościele będą o 6.00, 7.00, 7.30 i 8.00. Nie będzie Mszy o 11.00 i 18.00. Spowiedź w wigilię od 6.00 do 9.00. Kancelaria parafialna w Wigilię nie będzie czynna.

Zachęcamy do zgodnego z naszą polską i katolicką tradycją przeżywania wigilii: zachowania postu, lektury opisu narodzenia Jezusa z Ewangelii św. Łukasza, wspólnej modlitwy i łamania opłatkiem przed wieczerzą wigilijną.

Pasterka w noc Bożego Narodzenia o północy. Msze Święte w Boże Narodzenie i drugi dzień Świąt według porządku niedzielnego. Ofiara z tacy na Pasterce jest przeznaczona na fundusz ratowania życia, a w drugi dzień Świąt na Uniwersytet Papieski w Krakowie.

Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia wypada w niedzielę. Z tego względu będziemy w tym dniu obchodzić Uroczystość św. Rodziny a nie święto św. Szczepana.

Za tydzień Msza o 17.30 będzie ofiarowana w intencjach Rodziny Radia Maryja.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę i te składane w kopertach oraz przesyłane na konto parafii. Gromadzone w ten sposób środki będą przeznaczone na inwestycje w naszym kościele – remont okien pod dachem Arki.

Osoby, które chcą zaprosić księdza z wizytą duszpasterską – kolędą prosimy o wypełnienie kartki, którą można znaleźć na stoliku z gazetami i złożenie jej dziś w zakrystii lub wrzucenie na tacę. Program kolędy zostanie podany drugi dzień Świąt.

Zapraszamy do udziału w VI Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Regulamin konkursu dostępny jest w gablocie parafialnej i na stornie internetowej parafii.

Zachęcamy do lektury grudniowego numeru „Głosu Arki Pana”. Polecamy też „Biuletyn Informacyjny” naszej parafii oraz „Gościa Niedzielnego”, w który dodatek: płyta z kolędami nagranymi przez siostry karmelitanki. Gazety na stoliku pod organami i w grocie.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234275
Dzisiaj: 71
Wczoraj: 165
Ten miesiąc: 5,161

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu