17 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, we wtorek św. Joachima i Anny, rodziców NMP; w piątek śś. Marty, Marii i Łazarza.

Dziś, w przeddzień wspomnienia św. Krzysztofa, po każdej Mszy Świętej poświęcenie samochodów i innych pojazdów mechanicznych na parkingach przy naszym kościele. Także jutro poświęcimy samochody po Mszach o 8.00, 11.00 i 18.00.

Msza o 17.30 dziś będzie ofiarowana w intencjach Rodziny Radia Maryja.

Przez cały lipiec po Mszy Świętej o 11.00 modlimy się Litanią do Najdroższej Krwi Chrystusa.

Posłuchajmy słów zaproszenia skierowanych do nas przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego: „Jezus Chrystus po swoim zmartwychwstaniu przychodząc do uczniów zgromadzonych w Wieczerniku, obdarzył ich swoim pokojem. Następnie posłał, aby głosili światu pełną pokoju radosną nowinę: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!” (Mk 16, 15). Przesłanie Jezusa Chrystusa jest wciąż aktualne. Pragnieniem Chrystusa jest, abyśmy w czasie zamętu i toczącej się tuż obok nas wojny, nieśli światu orędzie pokoju. Skąd go czerpać? Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w 42. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę – do tronu Maryi, naszej Królowej i Matki – która będzie miała miejsce w dniach od 6 do 11 sierpnia tego roku. Niech udział w pielgrzymowaniu do Pani Jasnogórskiej będzie źródłem pokoju dla nas i sił do niesienia pokoju światu”. Zapisy na pielgrzymkę do końca lipca w naszej kancelarii parafialnej od wtorku do piątku w godzinach 10.00-11.00 i 16.00-18.00. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

Ze względu na prace remontowe prowadzone przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zostanie zablokowane wejście do kaplicy pojednania. Dlatego spowiedź w najbliższych dniach będzie w konfesjonałach w Kościele.

Zachęcamy do lektury wakacyjnego numeru „Głosu Arki Pana”, „Biuletynu Informacyjnego” naszej parafii i „Gościa Niedzielnego”, który pisze o pielgrzymce Ojca Świętego do Kanady. Gazety dostępne pod organami i w grocie.

Korzystającym z wakacyjnego odpoczynku życzymy wielu radości, a pozostającym przy obowiązkach wytrwałości i satysfakcji z podejmowanych zadań.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234576
Dzisiaj: 10
Wczoraj: 184
Ten miesiąc: 5,462

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu