Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - Nowy Rok

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu; w piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – święto Trzech Króli; w niedzielę za tydzień Uroczystość Chrztu Pańskiego.

W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to święto zobowiązujące w sumieniu do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w naszym kościele jak w niedzielę. Na każdej Mszy poświęcenie kadzidła i kredy, które będzie można zabrać z kościoła. Po Mszy o godzinie 11.00 rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą szopkę i rozdanie nagród laureatom. Będzie ono w kaplicy pojednania. Konkursowe prace można zobaczyć na antresoli naszego kościoła. W Objawienie Pańskie będą w naszym kościele relikwie bł. Karola Accutisa. Serdecznie zapraszamy na Mszę o 11.00 dzieci i młodzież, którym patronuje bł. Karol. A o 17.00 oficjalnie otworzymy kino w naszej parafii. Mieści się ono na plebanii – wejście jak do kancelarii parafialnej. Pierwszy pokaz to „The Chosen” – nowy film opowiadający o życiu Jezusa. Informacje o seansach na stronadobra.pl/kinoarka lub na facebooku „Kino Arka” i w gablocie przed kościołem. Aby wziąć udział w seansie należy zabrać z zakrystii darmową wejściówkę. Przy okazji pokazów młodzież będzie zbierać ofiary na Światowe Dni Młodzieży.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta o 17.00. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – okazja do spowiedzi będzie kwadrans przed każdą Mszą. W sobotę o 8.00 Msza wotywna a po niej różaniec fatimski. Od 9.00 odwiedzimy chorych. Po południu nabożeństwo wynagrodzenia i zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. O 17.15 różaniec. Po nim Msza Święta. A następnie medytacja z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Zachęcamy do udziału i napisania na kartkach intencji.

W niedzielę za tydzień na Mszy o 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

W tym tygodniu chcemy złożyć wizytę duszpasterską:

W poniedziałek: na os. Kazimierzowskim: 10; 13; 14; 15; 19; 20; 24

We wtorek: na os. Kazimierzowskim: 21; 26; 27; 31; 32; 33; oraz 18,1-80

W środę: na os. Kazimierzowskim: 18,81-368; 29,1-160

W czwartek: na os. Kazimierzowsk.: 25 i 29,161-368 oraz na os. Jagiellońsk.: 21 i 22

W sobotę: na os. Jagiellońskim 3 i 4

Zachęcamy do lektury: nowego numeru „Głosu Arki Pana” oraz „Biuletynu Informacyjnego” naszej parafii. Gazety na stolikach pod organami i w grocie.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234272
Dzisiaj: 68
Wczoraj: 165
Ten miesiąc: 5,158

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu