Uroczystość Najświętszej Trójcy

Na początek oddaję głos wolontariuszom, którzy dziś u nas kwestują.

W liturgii w tym tygodniu: we wtorek: bł. Stefana Wyszyńskiego; w środę: św. Urszuli Ledóchowskiej; w czwartek: uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; w piątek: święto Nawiedzenia NMP; w sobotę: św. Justyna.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe dziś o 17.00, a w tygodniu o 17.30.

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte w tym dniu jak w niedzielę z tym wyjątkiem, że nie będzie Mszy o 11.00. Msza o 9.30 będzie celebrowana przy ołtarzu polowym. Po niej rozpocznie się procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii. W tym roku trasa procesji poprowadzi nas na os. Niepodległości. Wyjdziemy z placu fatimskiego na ulicę Szajnowicza – Iwanowa i nią przejdziemy do al. gen. Andersa, którą przekroczymy i wejdziemy na os. Albertyńskie i dalej na os. Niepodległości. Procesja zakończy się na boisku pomiędzy przychodnią a blokiem nr 5 osiedla Niepodległości. Ołtarze będą po drodze przy bloku osiedla Przy Arce 10, Kazimierzowskiego 4, Albertyńskiego 14 i na koniec przed blokiem na os. Niepodległości 5. W tym roku procesja nie będzie wracać do kościoła. Od piątku rozpoczną się nabożeństwa oktawy Bożego Ciała. O 17.30 będziemy śpiewać nieszpory a po nich będzie procesja wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy na procesję Bożego Ciała i nabożeństwa oktawy wspólnoty parafialne z feretronami, dzieci sypiące kwiaty i dzieci pierwszokomunijne, panów noszących baldachim.

W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. O 8.00 Msza wotywna i po niej różaniec fatimski. Od 9.00 odwiedziny chorych. Po południu wieczór zawierzenia. Rozpoczniemy go nieszporami Oktawy Bożego Ciała. Potem Msza, a po niej różaniec z medytacją przed najświętszym sakramentem.

W niedzielę za tydzień spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy Świętej o 8.00.

W kinie Arka: dziś po Mszy o 11.00 „Księga Ksiąg” podobnie w niedzielę za tydzień.

Zapraszamy na Spotkanie Młodych na Lednicy. Wyjazd w nocy z piątku na sobotę. Powrót w niedzielę. Można pojechać jako uczestnik lub dołączyć do grupy tancerzy. Zapisy w zakrystii i u ks. Jarosława.

Siostry Służebniczki organizują pielgrzymkę do Warszawy na Święto Dziękczynienia i jubileusz 25lecia beatyfikacji bł. Edmunda Bojanowskiego. Wyjazd będzie miał miejsce w niedzielę za tydzień. Koszt 100 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Zachęcamy do lektury majowego numeru „Głosu Arki Pana”; „Gościa Niedzielnego”, który pisze o zasadach oceny prywatnych objawień oraz „Biuletynu Informacyjnego” naszej parafii. Gazety na stoliku pod organami i w grocie.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234860
Dzisiaj: 294
Wczoraj: 184
Ten miesiąc: 5,746

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu