4 Niedziela Adwentu

W zakrystii można otrzymać poświęcone opłatki wigilijne i sianko na stół wigilijny.

W małej grocie pali się betlejemskie światło pokoju przyniesione do naszego kościoła przez harcerzy. Można od tego światła odpalić własną świecę i zabrać ogień do domu.

Na antresoli naszego kościoła można oglądać wystawę szopek zgłoszonych przez dzieci do tegorocznego konkursu na parafialnego.

Dziś Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę Świętą o 17.30 w intencji Kościoła, Ojca św., Ojczyzny, Radia Maryja i jego założyciela oraz ofiarodawców.

We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte w naszym kościele będą o 6.00, 7.00, 7.30 i 8.00. Nie będzie Mszy o 11.00 i 18.00. Spowiedź w wigilię od 6.00 do 10.00.

Zachęcamy do zgodnego z naszą polską i chrześcijańską tradycją przeżywania wigilii: zachowania postu, lektury opisu narodzenia Jezusa z Ewangelii św. Łukasza, wspólnej modlitwy i łamania opłatkiem przed wieczerzą wigilijną.

Pasterka w noc Bożego Narodzenia o północy. Msze Święte w Boże Narodzenie i św. Szczepana jak w niedziele. Ofiara z tacy na pasterce jest przeznaczona na fundusz ratowania życia, a w dzień św. Szczepana na Uniwersytet Papieski w Krakowie.

W piątek św. Jana Ewangelisty. W sobotę św. Młodzianków Męczenników. W niedzielę za tydzień Uroczystość św. Rodziny.

Od piątku rozpoczniemy wizytę duszpasterską – kolędę. Jej program jest w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii. W tygodniu po świętach odwiedzimy:
• W piątek od 15.00: ul. Fatimska 10, 12, 14, 16, 18, 20, 21a, 21c, ul. Cienista 59, 61, os. Jagiellońskie 36
• W sobotę od 9.00: domy jednorodzinne na ul. Fatimskiej i Cienistej, Kocmyrzowskiej, Podrzecze, Szybkiej, oraz bloki: Fatimska 4 i 4a, 182, 184, Cienista 57, 88, 90, 92, os. Jagiellońskie 35

Restauracja Nadzieja informuje, że w Wigilię, Boże Narodzenie i św. Szczepana nie będzie czynna.

Zachęcamy do lektury nowego bożonarodzeniowego numeru „Głosu Arki Pana”, „Biuletynu Informacyjnego” oraz świątecznego numeru „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. artykuły o historii i teologii betlejemskiego żłóbka. Gazety można znaleźć na stoliku pod organami.

Dziś przy naszym kościele można nabyć dekoracje świąteczne wykonane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Łyszkowic.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234164
Dzisiaj: 125
Wczoraj: 193
Ten miesiąc: 5,050

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu