4 Niedziela Wielkiego Postu

Stan epidemii i związane z tym decyzje władz państwowych powodują, że w naszej parafii służba Boża w nadchodzącym tygodniu będzie według następujących zasad:

• Msze Święte niedzielne będą sprawowane o zwykłych dla wielkiego postu porach, czyli: w sobotę o 18.00, w niedzielę o: 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30; 16.45; 17.30 i 19.00. O każdej z godzin Msza będzie równocześnie w kościele i w kaplicy pojednania na ile będzie taka potrzeba.

• Msze Święte w dni powszednie będą o zwykłych porach i w zwykłych miejscach.

• W każdej z Mszy Świętych nie może uczestniczyć więcej niż 50 osób.

• Nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali. Nie będzie wspólnych nabożeństw Drogi Krzyżowej w piątek. Zachęcamy do indywidualnego rozważania Drogi Krzyżowej i medytacji Gorzkich Żali.

• Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie przez cały dzień w grocie MB.

• W zwykłych godzinach będzie również spowiedź w kaplicy pojednania.

• Zachęcamy, aby każdego dnia o 20.30 modlić się w rodzinach na różańcu o oddalenie epidemii

W liturgii w tym tygodniu: w środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w tym dniu według porządku dnia powszedniego. Na Mszy o 11.00 i 18.00 będzie można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Materiały są przygotowane w grocie. Ze względu na epidemię można też podjąć duchową adopcję nie przychodząc do kościoła. Prosimy tylko powiadomić o tym parafię drogą telefoniczną lub przez email.

W zakrystii i kancelarii parafialnej można nabyć baranki wielkanocne i paschaliki „Caritas”.

Z przykrością musimy poinformować, że wielkopostnych rekolekcji parafialnych w tym roku nie będzie. Nie wiemy jeszcze jak będą wyglądać celebracje Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy. Jeśli chodzi o spowiedź wielkanocną, to pragniemy przypomnieć, że jej czas trwa od środy popielcowej do niedzieli Trójcy Świętej (tydzień po Zesłaniu Ducha Świętego). W związku z tym zachęcamy aby ze spowiedzi korzystać już teraz. Nie będzie można bowiem przyjmować tak licznych penitentów tuż przed świętami.

Zachęcamy do lektury „Głosu Arki Pana”, Kolportaż parafialny „Gościa Niedzielnego” został wstrzymany. Papierowe wydanie gościa można nabyć jedynie w kioskach z gazetami. Można jednak pobrać jego elektroniczne wydanie ze strony gość.pl. Na razie nasz parafialny biuletyn będzie ukazywał się w zmniejszonej formie jako podstawowe ogłoszenia i informacje.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234164
Dzisiaj: 125
Wczoraj: 193
Ten miesiąc: 5,050

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu