26 Niedziela Zwykła

W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek św. Wacława; we wtorek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w środę św. Hieronima; w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus; w piątek Aniołów Stróżów.
Dziś Msza o 17.30 będzie ofiarowana w intencjach Rodziny Radia Maryja.

W środę w naszym kościele będzie mieć miejsce przedstawienie – misterium muzyczne o obronie Krzyża w Nowej Hucie w roku 1960. Rozpocznie się ono o 19.00. Wstęp jest wolny. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym misterium, które podejmuje w artystycznym ujęciu historię naszej parafii. Historię, którą wielu z nas przeżyło i pamięta. Przyjdźmy, aby zobaczyć i wspomnieć chwile, które zmieniły bieg historii. Ze względu na przygotowania i próby w środę Msza o 11.00 i 18.00 będzie celebrowana w kaplicy pojednania.

W czwartek zaczyna się październik – miesiąc różańca świętego. Zapraszamy od czwartku na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o 17.30 a w niedziele o 17.00. Szczególnie zapraszamy na nabożeństwa dzieci i młodzież.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek godzina święta o 16.30. W piątek spowiedź od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.00. Dodatkowa Msza w piątek o 16.00. W sobotę Msza wotywna o 8.00 a po niej różaniec fatimski. Od 9.00 odwiedziny chorych.

Kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII oraz ich rodziców zapraszamy w piątek na pierwsze spotkanie w tym roku duszpasterskim. Rozpocznie się ono Mszą Świętą o 18.00. Po Mszy spotkanie w kościele.

Zapraszamy do Wspólnoty Żywego Różańca. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do siostry w kancelarii parafialnej. Zachęcamy także do Żywego Różańca Rodziców modlących się za swoje dzieci. Osoby chcące dołączyć prosimy, aby wzięły ulotkę ze stolika z gazetami i napisały na podany na niej adres poczty elektronicznej.

Parafia św. Józefa na os. Kalinowym organizuje pielgrzymkę do Medjugorie i zaprasza chętnych. Informacje szczegółowe można otrzymać w zakrystii.

Zachęcamy do lektury: „Głosu Arki Pana”, „Biuletynu Informacyjnego” naszej parafii i „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. artykuł o Aniołach Stróżach. Są też nowe gazety dla dzieci: „Staś”, „Promyczek Dobra” i „Mały Gość”. Gazety dostępne na stoliku pod organami i w grocie.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234860
Dzisiaj: 294
Wczoraj: 184
Ten miesiąc: 5,746

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu