13 Niedziela Zwykła

Dziś zbieramy ofiary dla poszkodowanych w wyniku tragicznego pożaru we wsi Nowa Biała na Spiszu. Przy wszystkich drzwiach wyjściowych z kościoła stoi puszka, do której można wrzucać ofiary. Bardzo dziękujemy za każde wsparcie – wyraz naszej chrześcijańskiej miłości i solidarności.

Także dziś Msza o 17.30 będzie ofiarowana w intencjach Rodziny Radia Maryja. Zapraszamy na nią wszystkich słuchaczy radia i widzów telewizji Trwam.

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek św. Ireneusza; we wtorek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła; w sobotę św. Tomasza.

Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa; dziś o 17.00, a w dni powszednie po Mszy wieczornej.

W czwartek zaczyna się lipiec. Przez cały ten miesiąc będziemy odmawiać Litanię do Krwi Chrystusa po Mszy o 11.00.

W niedzielę za tydzień spotkanie Żywego Różańca na Mszy Świętej o 8.00.

W nadchodzącą niedzielę będziemy także gościć w naszym kościele ks. Zbigniewa Lenarta, misjonarza ze wspólnoty neokatechumenalnej. Wygłosi on kazania, a po Mszy będzie kwestował na rzecz prowadzonych dzieł.

Decyzją Księdza Arcybiskupa ks. Krzysztof Biros i ks. Michał Kania zostali przeniesieni z naszej parafii. Ks. Krzysztofowi powierzono obowiązki wikariusza parafii św. Mikołaja w Krakowie. Ks. Michał natomiast został dyrektorem Wydziału Katechetycznego Kurii. Dziękujemy księżom Krzysztofowi za dziewięć, a ks. Michałowi za pięć lat posługi w naszej parafii i życzymy Bożej opieki w nowych zadaniach, które przed nimi. Do naszej parafii od września przyjdzie ks. Piotr Waligóra, który do tej pory pracował w parafii MB Królowej Polski w Krakowie – Nowym Ruczaju oraz ks. Jarosław Gawęda, który posługiwał w parafii Przytkowice.

Zachęcamy do lektury „Głosu Arki Pana”, „Gościa Niedzielnego”, który pisze m. in. o problemie wymierania naszego narodu oraz „Biuletynu Informacyjnego” naszej parafii. Gazety dostępne na stoliku pod organami i w grocie.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy miłego odpoczynku a pozostającym w mieście cierpliwości i pokoju ducha.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234280
Dzisiaj: 76
Wczoraj: 165
Ten miesiąc: 5,166

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu