30 Niedziela Zwykła

Dziś obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Nie jest to historyczna data tego wydarzenia, ale wspomnienie o tym znaczącym fakcie. Dziękujemy więc Bogu za nasz kościół.

Dziś Koło Radia Maryja zaprasza na Mszę Świętą o 17.30 w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych.

W czwartek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w tym dniu w naszej parafii według porządku niedzielnego. Na cmentarzu w Grębałowie Msza za zmarłych z naszej parafii będzie o 11.00 i 14.00. Po Mszy o 14.00 procesja.

W piątek Dzień Zaduszny. Msze Święte będą celebrowane o: 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 16.00; 17.30 i 19.00. Msze o 8.00 i 17.30 będą ofiarowane w intencjach zbiorowych, które zostaną wygłoszone przed Mszą. Po tych Mszach odprawimy procesje różańcowe z wypominkami wewnątrz kościoła.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Czwartek przypada w uroczystość Wszystkich Świętych z tej racji nie będzie wspólnej celebracji godziny świętej. Piątek natomiast przypada w Dzień Zaduszny. Spowiedź będzie przed każdą Mszą Świętą. W sobotę Msze wotywne o 8.00 i 8.30 a od 9.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

Kandydaci do bierzmowania z klas VII nie będą mieć spotkania w pierwszy piątek, ale w tym miesiącu wyjątkowo w drugi piątek, czyli 9 listopada.

W kancelarii przyjmujemy wypominki za zmarłych. Dziś można również składać wypominki w kancelarii po Mszach do południa. Przez cały listopad będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych na różańcu w Grocie Matki Bożej o 17.15 w dni powszednie.

W niedzielę za tydzień składka będzie przeznaczona na budowę domu parafialnego w parafii św. Kingi w Krakowie. Będziemy gościć proboszcza tejże parafii, niegdyś wikariusza w Arce, ks. Jacka Koniecznego.

W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach odbywa się festiwal filmów chrześcijańskich „Arka”. Pokazy w każdą niedzielę listopada o 15.30 i 17.30 w auli św. Jana Pawła II. Program festiwalu na plakacie w gablocie i na ulotkach w Grocie.

Zachęcamy do nabywania i lektury „Biuletynu Informacyjnego”, „Głosu Arki Pana” oraz „Gościa Niedzielnego”, w którym dziś między innymi artykuł „Koniec męki” poruszający temat czyśćca oraz odpustów za zmarłych. Gazety można znaleźć na stoliku pod organami.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234576
Dzisiaj: 10
Wczoraj: 184
Ten miesiąc: 5,462

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu