32 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: we wtorek rocznica poświęcenie Bazyliki Laterańskiej, w środę św. Leona Wielkiego, w czwartek św. Marcina z Tours, w piątek św. Jozafata Kuncewicza, w sobotę św. pierwszych męczenników polskich Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

Dziś 16-ta rocznica śmierci ks. Józefa Gorzelanego – budowniczego naszej świątyni. Polecamy go pamięci i modlitwie wszystkich parafian.

We wtorek o 16.30 spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusowego.

W czwartek Święto Niepodległości. Będziemy modlić się za Ojczyznę szczególnie na Mszy Świętej o 11.00. Będzie ona celebrowana przy ołtarzu głównym, a nie w grocie. Wieczorem w czwartek zapraszamy na Śpiewogranie Patriotyczne. Będzie ono mieć miejsce o 19.00 w kaplicy pojednania. Będzie to okazja, aby wspólnie wyśpiewać utwory, które niegdyś zagrzewały Polaków do walki o niepodległość. Wydarzenie przygotowuje Grupa Oazowa z naszej parafii.

W czwartek nie będzie czynna kancelaria parafialna.

Stowarzyszenie Krwi Chrystusa zaprasza na adorację i spotkanie w piątek o 16.00.

W sobotę trzynasty dzień listopada. W naszym kościele będzie czuwanie fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą Świętą o 11.00 a zakończy Apelem Jasnogórskim o 21.00.

W niedzielę za tydzień z racji światowego dnia ubogich będziemy gościć w naszej parafii ks. Jacka Krzemienia ze Wspólnoty Chleb Życia pomagającej bezdomnym. Da on świadectwo zaangażowania w pomoc potrzebującym. Będzie też kwestował na rzecz prowadzonych przez Wspólnotę dzieł.

Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych na różańcu w Grocie Matki Bożej o 17.15 w dni powszednie.

W kancelarii parafialnej przyjmujemy jeszcze wypominki za zmarłych.

W naszej parafii wznawia działalność punkt bezpłatnych porad prawnych. Będzie on otwarty w czwartki o 17.00. Pierwszy dyżur radcy prawnego 18 listopada.

Zachęcamy do lektury nowego listopadowego numeru „Głosu Arki Pana”. Polecamy też „Biuletyn Informacyjny” naszej parafii oraz „Gościa Niedzielnego”. Gazety dostępne na stoliku pod organami i w grocie.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234848
Dzisiaj: 282
Wczoraj: 184
Ten miesiąc: 5,734

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu