Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia liturgii wielkiego tygodnia: służbie liturgicznej, oazie, scholii i chórowi, panu organiście, siostrze zakrystiance, siostrom katechetkom i wszystkim siostrom, wspólnotom i osobom podejmującym czuwanie w Ciemnicy i Grobie Pańskim, osobom noszącym baldachim i feretrony. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

Jutro drugi dzień Wielkanocy. Msze Święte według porządku niedzielnego. W tym dniu szczególnie pamiętamy o Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Będziemy słuchać rozważania przygotowanego przez ks. Rektora, a ofiara z tacy będzie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu.

Z racji Oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Ponawiamy zaproszenie na wydarzenie ewangelizacyjne „Róża dla Jezusa Miłosiernego” na krakowskim rynku w sobotę, 23 kwietnia, o 18.00. Próba dla chętnych w czwartek o 18.00 w sali oazowej naszej parafii.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do nawiedzenia Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Plan uroczystości w Łagiewnikach znajduje się w gablocie parafialnej. Młodzież zapraszamy do Łagiewnik na Mszę o 18.00 i po niej na koncert Jakuba Bartczaka, księdza – rapera.

Także za tydzień Msza Święta o 17.30 w intencjach Rodziny Radia Maryja.

Bierzmowanie w naszej parafii będzie w poniedziałek, 25 kwietnia. W nadchodzący piątek, sobotę i niedzielę przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu. W piątek i sobotę zapraszamy kandydatów na Mszę o 18.00 i po niej na próbę liturgiczną. W niedzielę zapraszamy kandydatów i ich rodziców na Mszę o 19.00.

Zachęcamy do lektury wielkanocnego numeru „Głosu Arki Pana” oraz „Gościa Niedzielnego”. Polecamy też nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się” i „Biuletyn Informacyjny” naszej parafii. Gazety dostępne na stoliku pod organami i w grocie.

Na zakończenie przyjmijcie, drodzy Parafianie i Goście naszej parafii, najlepsze życzenia wielkanocne. Serdecznie życzymy osobistego doświadczenia Jezusowego Zmartwychwstania. Życzymy każdemu i każdej z nas, aby moc zmartwychwstania, jaką Pan Jezus obdarzył nas w sakramencie chrztu była w nas żywa i pozwalała pokonać wszystkie nasze ograniczenia. Aby nic nas nie niewoliło. Szczególnie w tym napawającym lękiem czasie życzymy wszystkim pokoju. Niech panuje on w nas i zapanuje wokół nas, a zwłaszcza na Ukrainie.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234280
Dzisiaj: 76
Wczoraj: 165
Ten miesiąc: 5,166

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu