Uroczystość Najświętszej Trójcy

Dziękujemy ks. Mirosławowi Toszy za wygłoszone słowo Boże. Serdecznie polecamy kwestę, którą prowadzą podopieczni ks. Mirka ze wspólnoty „Betlejem”.

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek św. Antoniego z Padwy; we wtorek bł. Michała Kozala; w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; w piątek św. Brata Alberta.

Dziś kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

Dziś po południu Rodzinny Piknik Parafialny. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Będzie on miał miejsce na terenie Liceum Sióstr Salezjanek – os. Jagiellońskie 17 – po drugiej stronie ul. Obrońców Krzyża. Rozpoczęcie pikniku o 15.00. W programie prezentacje i koncerty, animacje sportowe, wiele atrakcji dla dzieci ale także dla dorosłych, w tym atrakcje kulinarne. Odbędzie się także konkurs z nagrodami. Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny. W czasie pikniku będzie kwesta na rzecz Hospicjum św. Łazarza.

W poniedziałek nabożeństwo fatimskie. Czuwanie modlitewne rozpocznie się po Mszy o 11.00. Od 16.30 spowiedź. O 18.00 Msza Św. a po niej różańcowa procesja pokutna. Po Mszy Świętej dalszy ciąg czuwania do godziny 21.00. Serdecznie zapraszamy.

W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte w Boże Ciało będą tak jak w niedzielę, jedynie nie będzie Mszy o 11.00. Mszę o 9.30 będziemy celebrować przy ołtarzu fatimskim. Po niej ruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Pierwszy będzie przy krzyżu misyjnym. Drugi na os. Przy Arce w przestrzeni między blokami: 2, 5, 9 i 18. Trzeci ołtarz będzie między Liceum Sióstr Salezjanek i Szkołą Podstawową 86. A ostatni ołtarz będzie przy figurze Matki Bożej Królowej Pokoju. Serdecznie zapraszamy na procesję wszystkich parafian. Szczególnie prosimy dzieci, także te sypiące kwiaty. Zapraszamy asysty feretronów, baldachimu, światła, członków wspólnot i grup parafialnych.

Od piątku będziemy celebrować nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała. O 17.30 będą nieszpory i po nich procesja eucharystyczna. I na te nabożeństwa serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci sypiące kwiaty, asysty feretronów i baldachimu.

Niedziela za tydzień będzie trzecia w czerwcu. Ofiara z tacy będzie przeznaczona na inwestycje w naszym kościele – remont okien pod dachem Arki.

Stowarzyszenie Krwi Chrystusa organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na odpust Krwi Chrystusa 26 czerwca. Informacje w gablocie.

Parafia św. Brata Alberta zaprasza na spektakl w oparciu o poemat Karola Wojtyły „Pieśń o blasku wody”, który wystawi Krakowska Opera Kameralna. Spektakl muzyczny odbędzie się w sobotę 18 czerwca o 19.00 w kościele na os. Dywizjonu 303.

Zachęcamy do lektury „Głosu Arki Pana”. Polecamy też „Gościa Niedzielnego”, oraz „Gościa Extra” poświęconego w całości tematowi cudów eucharystycznych i „Biuletyn Informacyjny” naszej parafii. Gazety dostępne pod organami i w grocie.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
224829
Dzisiaj: 136
Wczoraj: 235
Ten miesiąc: 6,490

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu