Niedziela Zesłania Ducha Świętego

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek NMP Matki Kościoła; w środę św. Jadwigi; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana; w sobotę św. Barnaby, apostoła. W niedzielę za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego: w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o 17.00.

W czwartek o 16.00 adoracja i spotkanie Stowarzyszenia Krwi Chrystusa.

W sobotę Wspólnota Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zaprasza na adorację o 10.00 i Mszę o 11.00 w intencji obrony życia.

Za tydzień w niedzielę odbędzie się drugi piknik parafialny. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Będzie on miał miejsce na terenie Liceum Sióstr Salezjanek – os. Jagiellońskie 17 – po drugiej stronie ul. Obrońców Krzyża. Rozpoczęcie pikniku o 15.00. W programie prezentacje i koncerty, animacje sportowe, wiele atrakcji dla dzieci ale także dla dorosłych, w tym atrakcje kulinarne. Odbędzie się także konkurs z nagrodami. Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny. W czasie pikniku kwestować będą wolontariusze Hospicjum św. Łazarza.

Także za tydzień będziemy gościć w naszej parafii członków wspólnoty „Betlejem” z Jaworzna wraz z ks. Mirosławem Toszą. Będą oni kwestować przy naszym kościele rozprowadzając wytwarzane przez siebie ikony i ceramikę, zbierając ofiary na modernizację domu dla osób wychodzących z bezdomności.

W czwartek za półtorej tygodnia uroczystość Bożego Ciała. Już dziś, z pewnym wyprzedzeniem, pragniemy poinformować, że procesja Bożego Ciała będzie mieć zmienioną trasę. Chcemy przejść przez os. Przy Arce oraz Plantami Bieńczyckimi pomiędzy bloki os. Kazimierzowskiego. Po Mszy o 9.30 wyjdziemy z procesją w stronę Szkoły Gastronomicznej. Naprzeciw szkoły wejdziemy między bloki 11 i 12 os. Przy Arce i dalej do Plant Bieńczyckich. Potem Plantami do Liceum Sióstr Salezjanek. Następnie chodnikiem między Liceum a Szkołą Podstawową 86 wrócimy do kościoła, gdzie ostatni ołtarz będzie przy figurze MB Królowej Pokoju.

Zachęcamy do lektury nowego, czerwcowego numeru „Głosu Arki Pana”, w którym m.in. wspomnienie 70 rocznicy powstania naszej parafii i 30 rocznicy koronacji figury MB Fatimskiej. Polecamy też „Gościa Niedzielnego”, w który dodatek kolejna płyta CD z Pismem Świętym w formie słuchowiska i „Biuletyn Informacyjny” naszej parafii. Gazety dostępne pod organami i w grocie.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234274
Dzisiaj: 70
Wczoraj: 165
Ten miesiąc: 5,160

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu