Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia liturgii wielkiego tygodnia: siostrze zakrystiance, siostrom katechetkom i wszystkim siostrom, panu organiście, służbie liturgicznej, oazie, scholii, wspólnotom i osobom podejmującym czuwanie w Ciemnicy i Grobie Pańskim, osobom noszącym baldachim i feretrony. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

Jutro drugi dzień Wielkanocy. Msze Święte według porządku niedzielnego. W tym dniu szczególnie pamiętamy o Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Będziemy słuchać rozważania przygotowanego przez ks. Rektora, a ofiara z tacy będzie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu.

Stowarzyszenie Krwi Chrystusa zaprasza na jubileuszową Mszę Świętą w 19 rocznicę działalności Stowarzyszenia w naszej parafii. Będzie ona w piątek o 18.00. Przed Mszą, o 17.30, Koronka do Krwi Chrystusa w grocie.

Z racji Oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do nawiedzenia Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Jest to też dzień odpustu w parafii na Wzgórzach Krzesławickich. Suma odpustowa o 11.00.

Zapraszamy do parafialnego kina. W czwartek o 19.00 „Notre – Dame płonie”. Darmowe wejściówki w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do lektury wielkanocnego numeru „Głosu Arki Pana” oraz „Gościa Niedzielnego”. Polecamy też „Gościa Extra” i „Biuletyn Informacyjny” naszej parafii. Gazety dostępne na stoliku pod organami i w grocie.

Ogłoszenia, o które nas poproszono:

Publiczne Liceum Sióstr Salezjanek na os. Jagiellońskim 17, zaprasza uczniów klas ósmych i ich rodziców na dzień otwarty w sobotę od 10.00 do 14.00.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1,5 % swego podatku na rzecz chorych, starszych i niepełnosprawnych, którym Caritas pomaga. Ulotki z informacją na ten temat w grocie a plakat w gablocie parafialnej.

Na zakończenie przyjmijcie, Drodzy Parafianie i Goście naszej parafii, najlepsze życzenia wielkanocne. W Wielki Piątek na krzyżu Pan Jezus sięgnął dna ludzkiej egzystencji. W Wielką Niedzielę o poranku zwyciężył wszelkie ograniczenia zła. To jest droga, którą nas prowadzi. Choć doznajemy naszej niemocy i słabości, On daje nam udział w swoim zwycięstwie. Z całego serca życzymy, aby Pan Jezus zwyciężał w naszym życiu każdego dnia.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234576
Dzisiaj: 10
Wczoraj: 184
Ten miesiąc: 5,462

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu