1 Niedziela Adwentu

W liturgii w nadchodzącym tygodniu: w poniedziałek św. Barbary; w środę św. Mikołaja; w czwartek św. Ambrożego, w piątek Niepokalane Poczęcie.

Rozpoczęliśmy Adwent – czas przygotowania do Bożego Narodzenia. Zapraszamy na Roraty w dni powszednie o 6.00 i 18.00. Na wieczorne Roraty szczególnie zapraszamy dzieci. Natomiast wspólnota młodzieży „Oaza Arka” zaprasza młodych szczególnie na roraty w środy o 6.00 i po nich na wspólne śniadanie w sali oazowej – „Dziupli”.

Już dziś przy drzwiach kościoła można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny, świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom „Caritas” oraz ozdoby bożonarodzeniowe ręcznie wykonane przez dzieci z parafialnej scholi. Opłatki można również otrzymać w zakrystii, kancelarii i kawiarni „Nadzieja”.

Dziś po Mszy o 12.30 Męski Różaniec – modlitwa mężczyzn i w intencji mężczyzn w drodze od naszego kościoła do Krzyża Nowohuckiego przy kościele Serca Jezusowego. Rycerze Kolumba zapraszają serdecznie mężczyzn a także panie, które chcą modlić się we wspomnianych intencjach.

W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszach o 11.00 i 18.00 przyjęcie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje Duchowej Adopcji możemy znaleźć na stolikach z gazetami pod organami i w grocie.

Także w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia o 17.00 chór Arka Cantores wykona Akatyst ku czci Bogarodzicy. Akatyst to uroczyste nabożeństwo maryjne pochodzące z tradycji wschodniej śpiewane przed ikoną Matki Bożej.

W niedzielę za tydzień poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej na Mszy o 11.00.

Kino parafialne „Arka” zaprasza na film „Niebo nie może czekać. Historia Karola Acutisa. To poruszająca opowieść o nastolatku, który staje się jednym z najpopularniejszych świętych. Na pierwszy pokaz tego filmu zapraszamy w niedzielę za tydzień o 14.30. Z okazji św. Mikołaja mamy też propozycję dla dzieci – serial animowany „Księga Ksiąg”. Pierwszy odcinek za tydzień po Mszy o 11.00. Kolejne odcinki w następne niedziele.

Zachęcamy dzieci i całe rodziny do udziału w kolejnej edycji konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Szczegóły konkursu na plakacie w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii.

Zachęcamy do lektury „Głosu Arki Pana”, „Biuletynu Informacyjnego”, „Gościa Niedzielnego”. Oraz nowej propozycji „Gość Niedzielny. Historia Kościoła” – o początkach Kościoła i jego najnowszej historii. Gazety dostępne pod organami i w grocie.

Ogłoszenie, o które nas poproszono. Miejski Komisarz Wyborczy informuje, że w niedzielę za tydzień odbędą się Wybory do Rad Dzielnic Miasta Krakowa. Lokale wyborcze otwarte będą od 7.00 do 21.00. Zachęcamy do licznego udziału w tych wyborach.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234856
Dzisiaj: 290
Wczoraj: 184
Ten miesiąc: 5,742

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu