3 Niedziela Adwentu

Przed nami ostatni tydzień wyjątkowo krótkiego tegorocznego Adwentu. Zapraszamy na Roraty w dni powszednie o 6.00 i 18.00. Na wieczorne Roraty szczególnie zapraszamy dzieci. Natomiast wspólnota „Oaza Arka” zaprasza młodych na roraty w środę o 6.00 i po nich na wspólne śniadanie w sali oazowej.

Przy drzwiach kościoła można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny, świece „Caritas” oraz ozdoby bożonarodzeniowe ręcznie wykonane przez dzieci z parafialnej scholi. Opłatki i świece można otrzymać też w zakrystii, kancelarii i kawiarni „Nadzieja”.

Kino parafialne „Arka” zaprasza dzieci w niedziele po Mszy o 11.00 na kolejne odcinki serialu animowanego „Księga Ksiąg”. Dziś także film „The Chosen” sezon 3 odcinek 2 o 14.30 oraz „Niebo nie może czekać. Historia Karola Acutisa” o 16.00.

Grupa Anonimowych Alkoholików „Bez Nazwy” zaprasza na miting otwarty w czwartek o 18.30 w sali naprzeciw kawiarni „Nadzieja”. W mitingu otwartym może wziąć udział każdy nie tylko osoby uzależnione od alkoholu.

Zachęcamy do spowiedzi przed Bożym Narodzeniem w dni powszednie spowiadamy w kaplicy pojednania od 6.00 do 8.30 i od 16.30 do 18.00.

Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Zgodnie z naszą tradycją wigilijne popołudnie spędzamy w rodzinach. Dlatego też po południu nie będzie w naszym kościele Mszy Świętych. Ostatnia Msza w niedzielę za tydzień będzie o 12.30. Będzie ona ofiarowana w intencjach Rodziny Radia Maryja. Pasterka o północy rozpocznie obchód Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

Zachęcamy do przeżycia Wigilii zgodnie z naszą katolicka i narodową tradycją – zachowując wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i używek. Przed wieczerzą wigilijną odczytajmy z Ewangelii św. Łukasza opis Narodzenia Pańskiego i wspólnie pomódlmy się. Składając sobie życzenia przełammy poświęcony opłatek.

Zachęcamy dzieci i całe rodziny do udziału w kolejnej edycji konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Szczegóły konkursu na plakacie w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii.

Po świętach Bożego Narodzenia rozpocznie się wizyta duszpasterska – kolęda. Jej program znajduje się na stolikach z gazetami skąd możemy go zabrać oraz w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii.

Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę oraz przekazywane w kopertach i przesyłane na konto. Wszystkie składane środki zostaną przeznaczone na inwestycje w naszej parafii – remont wejścia do kaplicy pojednania.

Zachęcamy do lektury świątecznego numeru „Głosu Arki Pana”, w którym m.in. redaktor naczelny Tadeusz Janusz wspomina bieńczyckie pasterki z kardynałem Wojtyłą; „Biuletynu Informacyjnego”, „Gościa Niedzielnego”, w którym dodatek z rozważaniami na ostatnie dni Adwentu oraz „Gościa Niedzielnego. Historia Kościoła”. Gazety dostępne pod organami i w grocie.

 KOLĘDA 2023/24

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234154
Dzisiaj: 115
Wczoraj: 193
Ten miesiąc: 5,040

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu