4 Niedziela Adwentu

Dziś Wigilia Bożego Narodzenia. Zgodnie z naszą tradycją wigilijne popołudnie spędzamy w rodzinach. Dlatego też po południu nie będzie w naszym kościele Mszy Świętych. Ostatnia Msza dzisiaj o 12.30. Będzie ona ofiarowana w intencjach Rodziny Radia Maryja.

Zachęcamy do przeżycia Wigilii zgodnie z naszą katolicka i narodową tradycją – zachowując wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i używek. Przed wieczerzą wigilijną odczytajmy z Ewangelii św. Łukasza opis Narodzenia Pańskiego i wspólnie pomódlmy się. Składając sobie życzenia przełammy poświęcony opłatek.

Opłatki i świece wigilijne „Caritas” można otrzymać w zakrystii.

Pasterka o północy rozpocznie obchód Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Ofiara zbierana podczas Pasterki przeznaczona jest na Fundusz SOS Ratowania Życia. Msze Święte w Boże Narodzenie według porządku niedzielnego. Podobnie pojutrze w Święto św. Szczepana. W drugim dniu Świąt na Mszach Świętych towarzyszyć nam będzie zespół śpiewaków z Mińska na Białorusi. Składka w Święto św. Szczepana przeznaczona będzie na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego św. Jana Pawła II.

W środę św. Jana Ewangelisty z tej racji poświęcenie wina po każdej Mszy Świętej. W czwartek święto Młodzianków Męczenników. W niedzielę za tydzień Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Niedziela za tydzień będzie równocześnie ostatnim dniem roku kalendarzowego. Zapraszamy w tym dniu na uroczyste nieszpory dziękczynne o 17.00.

Od środy rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę. Cały program znajduje się na stolikach z gazetami skąd możemy go zabrać oraz w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy:

W środę od 15.00: os. Kazimierzowskie: 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9.

W czwartek od 15.00: os. Kazimierzowskie 7

W piątek od 15.00: os. Kazimierzowskie: 10, 13, 14, 15, 20, 21, 24

W sobotę od 9.30: os. Kazimierzowskie 18 mieszkania 123-368 oraz blok 29.

 KOLĘDA 2023/24

Zachęcamy do lektury „Głosu Arki Pana”; „Biuletynu Informacyjnego”, świątecznego numeru „Gościa Niedzielnego”, w którym medytacja na Boże Narodzenie autorstwa ks. Roberta Woźniaka – naszego parafianina. Gazety dostępne pod organami i w grocie.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234821
Dzisiaj: 255
Wczoraj: 184
Ten miesiąc: 5,707

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu