5 Niedziela Wielkiego Postu - 26 marca 2023

Z Bożą pomocą rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Dziś (w niedzielę) kazania rekolekcyjne na wszystkich Mszach i na Gorzkich Żalach. W poniedziałek, wtorek i środę kazania rekolekcyjne na Mszach o 6.30; 8.00; 9.30; 18.00 oraz nauka rekolekcyjna o 19.30 dla osób pracujących do późna. Program rekolekcji plakacie w gablocie oraz w „Biuletynie Informacyjnym”.

Zespół Charytatywny naszej parafii rozprowadza przy drzwiach kościoła baranki i paschaliki Caritas. Natomiast dzieci ze Scholi palmy na niedzielę palmową.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.00. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza a potem kolejne według niedzielnego porządku. Na Gorzkich Żalach będziemy zbierać ofiary na dekorację Ciemnicy i Bożego Grobu. W piątki Droga Krzyżowa o 16.30 dla dzieci o 17.15 dla dorosłych i o 19.00 dla młodzieży.

W liturgii w tym tygodniu: we wtorek uroczystość św. Józefa.

Grupa Anonimowych Alkoholików „Bez Nazwy” zaprasza na miting otwarty w najbliższy czwartek o 18.30 w sali naprzeciwko kawiarni Nadzieja. W mitingu otwartym może wziąć udział każdy, nie tylko osoby borykające się nałogiem.

Wspólnota Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zaprasza do podjęcia Duchowej Adopcji. Obrzęd przyjęcia będzie miał miejsce w najbliższą sobotę na Mszy o 11.00. Deklaracja adopcji można znaleźć w Grocie. Serdecznie zachęcamy.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach Świętych. O 11.00 poświęcenie będzie mieć miejsce na placu przez ołtarzem fatimskim i potem procesja z palmami do kościoła. Po Mszy Świętej o 11.00 konkurs na najpiękniejszą własnoręcznie wykonaną palmę. Także w Niedzielę Palmową wieczorem Nowohucka Droga Krzyżowa z kościoła MB Pocieszenia przy ul. Bulwarowej do Mogiły. Droga Krzyżowa rozpocznie się o 19.00.

W parafialnym kinie „Arka” dziś po Mszy o 11.00 kolejny odcinek serialu dla dzieci „Księga Ksiąg” natomiast o 14.00 premiera filmu: „Matka Teresa. Nie ma większej miłości”. Za tydzień ten sam repertuar.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę, przesłane na konto i składane w kopertach. Gromadzone w ten sposób środki w całości zostaną przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.

Zachęcamy do lektury „Głosu Arki Pana”, „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. materiał o relikwiach oraz „Biuletynu Informacyjnego”. Gazety pod organami i w grocie.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234154
Dzisiaj: 115
Wczoraj: 193
Ten miesiąc: 5,040

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu