Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia liturgii wielkiego tygodnia: siostrze zakrystiance, siostrom katechetkom i wszystkim siostrom, panu organiście, służbie liturgicznej, oazie, scholii, wspólnotom i osobom podejmującym czuwanie w Ciemnicy i Grobie Pańskim, osobom noszącym baldachim. Bóg zapłać!

Jutro drugi dzień Wielkanocy. Msze według porządku niedzielnego. W tym dniu szczególnie pamiętamy o Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Będziemy słuchać rozważania ks. Rektora, a ofiara z tacy będzie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu.

Zapraszamy na katechezę multimedialną „Całun Turtyński – świadek męki i zmartwychwstania Pana Jezusa”. Będzie ona w czwartek po Mszy wieczornej w naszym kinie na plebanii.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek godzina Święta o 17.00. W piątek spowiedź od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.00. Dodatkowe Msze w piątek o 16.00 i 17.00. W piątek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII o 18.00 Msza i po niej katecheza w kościele.

W sobotę o 8.00 Msza wotywna a po niej różaniec fatimski. Od 9.00 odwiedziny chorych. O 17.00 wieczór zawierzenia. Będzie on miał inny przebieg niż zwykle. O 17.00 będzie różaniec i po nim medytacja zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. O 18.00 Msza Święta.

W sobotę na Mszy Świętej o 18.00 będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania, którzy przyjmą ten sakrament we wtorek 9 kwietnia. Kolejne spotkanie kandydatów będzie w niedzielę za tydzień na Mszy o 19.00. Na to spotkanie zapraszamy również rodziców.

Z racji Oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje post od mięsa.

W niedzielę za tydzień spotykanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy o 8.00. Po Mszy o 12.30 Męski Różaniec – modlitwa mężczyzn i za mężczyzn w drodze od naszego kościoła do Krzyża Nowohuckiego.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do nawiedzenia Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Program nabożeństw w Łagiewnikach można znaleźć na plakacie w gablocie parafialnej. Jest to też dzień odpustu w parafii na Wzgórzach Krzesławickich. Suma odpustowa o 11.00.

Zachęcamy do lektury wielkanocnego numeru „Głosu Arki Pana”, „Gościa Niedzielnego”, w którym wywiad z ks. Robertem Woźniakiem o realności naszego zmartwychwstania. oraz „Biuletynu Informacyjnego” naszej parafii. Gazety na stoliku pod organami i w grocie.


Ogłoszenia, o które nas poproszono: 10 Publiczne Liceum Sióstr Salezjanek na os. Jagiellońskim 17, zaprasza uczniów klas ósmych i ich rodziców na dni otwarte 6, 13 i 20 kwietnia w godzinach 9.00 – 13.00 oraz na towarzyszące im warsztaty. 20 Zespół Szkół Gastronomicznych nr 1 na os. Złotej Jesieni 16 zaprasza na dzień otwarty w sobotę 6 kwietnia od 9.00 do 13.00. Szczegóły tych wydarzeń na plakatach.

Na zakończenie przyjmijcie, Drodzy Parafianie i Goście naszej parafii, najlepsze życzenia wielkanocne. Jezus Chrystus zwyciężył. Zwyciężył dla nas. Jego zwycięstwo przyniosło nam nadzieję życia wiecznego. Niech ta nadzieja rozświetla wszelkie mroki naszej codzienności i dodaje nam sił w chwilach naszego zmagania.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234844
Dzisiaj: 278
Wczoraj: 184
Ten miesiąc: 5,730

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu