5 Niedziela Wielkanocna

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek św. Katarzyny ze Sieny; w środę św. Józefa robotnika; w czwartek św. Atanazego; w piątek uroczystość NMP Królowej Polski; w sobotę św. Floriana.

Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Mszę za Ojczyznę dziś o 17.30.

Dziś w naszym parafialnym kinie Arka dziś po Mszy o 11.00 „Księga Ksiąg”.

W piątek będziemy przeżywać nasz parafialny odpust. Msze Święte w tym dniu jak w niedzielę z jednym wyjątkiem: nie będzie Mszy o 12.30. Suma odpustowa o 11.00. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi ks. prof. Robert Woźniak, który obchodzi w tym roku jubileusz dwudziestopięciolecia kapłaństwa. Po sumie procesja wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich na tę uroczystość. Prosimy szczególnie przedstawicieli wspólnot parafialnych ze sztandarami i feretronami, panów do niesienia baldachimu i dzieci do sypania kwiatów. Z racji uroczystości nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od mięsa.

We środę rozpoczyna się maj. Nabożeństwa majowe w naszym kościele w dni powszednie o 17.30 a w niedziele i uroczystości o 17.00.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta o 16.30. W piątek spowiedź kwadrans przed każdą Mszą Świętą. W sobotę o 8.00 Msza wotywna a po niej różaniec fatimski; od 9.00 odwiedziny chorych; po południu wieczór zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi – o 17.15 różaniec połączony z Nabożeństwem Majowym; o 18.00 Msza a po niej medytacja przed Najświętszym Sakramentem zakończona indywidualnym błogosławieństwem.

W sobotę nasz parafianin Bartosz Starowicz przyjmie święcenia diakonatu. Polecamy jego przygotowanie do święceń modlitwie wszystkich parafian. W przyszłą niedzielę będzie on z nami i wygłosi kazania.

Zachęcamy do lektury „Głosu Arki Pana”, „Gościa Niedzielnego”, w którym rozmowa z rodzicami służebnicy Bożej Heleny Kmieć oraz „Biuletynu Informacyjnego” naszej parafii. Gazety na stoliku pod organami i w grocie.


Ogłoszenia o które nas poproszono: 10 Siostry Salezjanki organizują kolonie letnie dla dzieci od 3 klasy szkoły podstawowej w dniach 1-12 lipca w Różanymstoku. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej. 20 Samorządowe Przedszkole nr 116 na os. Jagiellońskim dysponuje jeszcze wolnymi miejscami.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234840
Dzisiaj: 274
Wczoraj: 184
Ten miesiąc: 5,726

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu