3 Niedziela Wielkanocna

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek świętych Filipa i Jakuba Apostołów; w środę św. Stanisława.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o 17.30 a w niedziele o 17.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci.

Rozpoczynający się tydzień będzie dla dzieci, które przystąpiły do pierwszej komunii świętej białym tygodniem. Codziennie będą one uczestniczyć z nami w nabożeństwie majowym i Mszy Świętej wieczornej.

Za tydzień dzieci, które w zeszłym roku przyjęły pierwszą komunię świętą będą świętować jej rocznicę na Mszy o 11.00. Próba przed rocznicą będzie w środę o 16.30. Prosimy też aby dzieci przystąpiły w tym tygodniu do spowiedzi. Spowiadamy codziennie od 6.00 do 8.30 i od 16.30 do 18.00 w kaplicy pojednania.

Także za tydzień przy naszym kościele kwestować będą wolontariusze Braterstwa Chorych, stowarzyszenia organizującego wsparcie i wypoczynek dla chorych przebywających w domach.

W zakrystii można nabyć film z uroczystości bierzmowania.

Katolicka Szkoła Podstawowa im. Bogdana Jańskiego na os. Niepodległości 19 ogłasza nabór do wszystkich klas. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

Zachęcamy do lektury nowego numeru „Głosu Arki Pana”, w którym m.in. wspomnienie o śp. s. Gemmie Bodziony oraz liczne materiały o nabożeństwie maryjnym. A także „Biuletynu Informacyjnego” naszej parafii, oraz „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. artykuł o chrześcijańskim kształcie patriotyzmu. Gazety można znaleźć na stoliku pod organami.

I jeszcze zaproszenie Księdza Arcybiskupa:
Zbliża się uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Kulminacyjnym punktem uroczystości będzie tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę, która odbędzie się w niedzielę 12 maja. Procesja ta, z udziałem Episkopatu Polski, wyruszy z wawelskiego wzgórza o godz. 8.30. Mszy świętej na Skałce będzie przewodniczył i homilię wygłosi arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański. Osobę Ojca Świętego będzie reprezentował Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.
Doroczna procesja z Wawelu na Skałkę i uroczysta Eucharystia są okazją do wielkiej wspólnotowej modlitwy. Niech więc i w tym roku połączy nas gorąca modlitwa za naszą Ojczyznę i za Kościół w Polsce, za wszystkich Rodaków w kraju i poza granicami. Będziemy prosić o pomyślność dla naszej Ojczyzny przez wstawiennictwo św. Stanisława Biskupa i Męczennika, który nazywany jest Ojcem i Opiekunem całej Ojczyzny, a także Patronem we wszystkich Jej potrzebach. Serdecznie zapraszam wszystkich na tę wielką narodową modlitwę

Z pasterskim błogosławieństwem + Abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234284
Dzisiaj: 80
Wczoraj: 165
Ten miesiąc: 5,170

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu