Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie pikniku parafialnego w minioną niedzielę. Dziękujemy też wszystkim parafianom, którzy w nim uczestniczyli za obecność i piękne na nim zachowanie. Bóg zapłać!

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek NMP Matki Kościoła; we wtorek św. Barnaby; w środę bł. Piotra Dańkowskiego i męczenników II wojny światowej; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana; w piątek bł. Michała Kozala. Za tydzień uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas spowiedzi wielkanocnej.

Jutro Msze Święte w naszym kościele będą według porządku dnia powszedniego. Nastąpiła pomyłka w przygotowaniu kalendarza Mszy Świętych na ten rok i dlatego nie będzie jutro Mszy jak w święta zniesione. Prosimy też o kontakt rodzinę, której obiecaliśmy intencję mszalną w poniedziałek 17 czerwca o 16.00.

Zapraszamy na nabożeństwa do Serca Jezusowego, które celebrujemy w dni powszednie po Mszy wieczornej a w niedziele o 17.00.

W środę o 16.00 Stowarzyszenie Krwi Chrystusa zaprasza na adorację.

W najbliższy czwartek nabożeństwo fatimskie. Jeśli pogoda pozwoli będzie ono celebrowane przy ołtarzu polowym. Od 16.30 spowiedź. O 18.00 Msza Święta a po niej różańcowa procesja pokutna. Po procesji poświęcenie dewocjonaliów a następnie nocne czuwanie w Grocie. W jego ramach o północy Eucharystia. Czuwanie zakończy się o 5.00 w piątek. Dzieci z parafialnej scholi będą rozprowadzać przed nabożeństwem świece w ten sposób kwestując na wakacyjny wyjazd.

W sobotę Wspólnota Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zaprasza na adorację o 10.00 i Mszę Świętą o 11.00 w intencji obrony życia.

Także w sobotę Stowarzyszenie Krwi Chrystusa organizuje dzień skupienia w naszej parafii. Program w gablocie. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza również w najbliższą sobotą na piknik rodzinny pod oknem papieskim. Odbędzie się on przy ul. Franciszkańskiej od 14.30 do 19.30. Przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i całych rodzin.

W niedzielę za tydzień odbędzie się w naszej parafii spotkanie z prof. Ryszardem Terleckim, wicemarszałkiem sejmu i promocja książki jego autorstwa pod tytułem „Solidarności 19801989. Polska droga do wolności”. Spotkanie będzie mieć miejsce w niedzielę 16 czerwca o 17.00 w sali nr 8. Serdecznie zapraszamy.

Także w przyszłą niedzielę Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się on o 10.00 na placu Matejki i zakończy piknikiem w parku Jordana. Szczegóły na plakacie w gablocie.
Zachęcamy do lektury „Głosu Arki Pana”, „Biuletynu Informacyjnego”, oraz „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. specjalny dodatek płyta CD z przemówieniami św. Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski. Gazety można znaleźć na stoliku pod organami.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234857
Dzisiaj: 291
Wczoraj: 184
Ten miesiąc: 5,743

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu