Uroczystość Najświętszej Trójcy

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek św. Brata Alberta; w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa; w piątek św. Alojzego Gonzagi.

Dziś w naszej parafii spotkanie z prof. Ryszardem Terleckim, wicemarszałkiem sejmu i promocja książki jego autorstwa pod tytułem „Solidarności 1980-1989. Polska droga do wolności”. Spotkanie będzie mieć miejsce o 17.00 w sali nr 8. Serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy na nabożeństwa do Serca Jezusowego, które celebrujemy w dni powszednie po Mszy wieczornej a w niedziele o 17.00.

W środę o 8.00 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i rodziców, aby wspólnie podziękować Panu Bogu za miniony rok.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze w tym dniu o 6.30, 8.00, 9.30; 12.30; 16.00; 17.30 i 19.00. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą o 9.30 przy ołtarzu fatimskim. Po Mszy wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Prosimy o udekorowanie poszczególnych ołtarzy: pierwszego młodzież; drugiego Wspólnotę Żywego Różańca; trzeciego mieszkańców os. Bieńczyce; czwartego Straż Honorową Najświętszego Serca Jezusa. Na procesję zapraszamy asysty do feretronów, sztandarów i baldachimu, dzieci do sypania kwiatów i dzieci pierwszokomunijne w swych strojach.

W uroczystość Bożego Ciała o 17.00 zapraszamy na nieszpory eucharystyczne. Nie będzie jednak drugiej procesji. Nabożeństwa oktawy Bożego Ciała z procesją rozpoczniemy od piątku i będziemy je odprawiać o 17.30 a w niedzielę o 17.00. Na te nabożeństwa zapraszamy serdecznie dzieci do sypania kwiatów i asysty do feretronów i sztandarów oraz panów baldachimu.

W piątek po wieczornej Mszy Świętej wystąpi w naszym kościele brytyjski chór Fleet Choral Society z Hampshire. Serdecznie zapraszamy na ten koncert. Wstęp wolny.

W niedzielę za tydzień Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę Świętą o 17.30.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dziś na tacę a także za te przekazywane w kopertach i bezpośrednio na konto. Wszystkie pozyskane w ten sposób środki są przeznaczone na renowacje elewacji ściany zachodniej naszego kościoła.

W sobotę o 17.00, parafia św. Brata Alberta na os. Dywizjonu 303 zaprasza na nabożeństwo ku czci św. Szarbela.

Zachęcamy do lektury „Głosu Arki Pana”, „Biuletynu Informacyjnego”, oraz „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. artykuł „Ciemna strona Internetu”, który szczególnie polecamy rodzicom. Gazety można znaleźć na stoliku pod organami.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234144
Dzisiaj: 105
Wczoraj: 193
Ten miesiąc: 5,030

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu