Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej

Przychodzi nam przeżywać Wielki Tydzień w warunkach narzuconych dla ograniczenia epidemii koronawirusa. Z tego względu Msze Święte w poniedziałek, wtorek, środę i potem od niedzieli zmartwychwstania będziemy sprawować według dotychczasowych zasad, a mianowicie, że może w nich uczestniczyć tylko 5 osób. Pierwszeństwo mają osoby, które prosiły o polecenie swojej intencji.

Liturgia Triduum Sacrum w naszym kościele będzie celebrowana bez udziału wiernych. Będziemy natomiast transmitować obrzędy Wielkiego Tygodnia na facebookowym profilu naszej parafii (facebook.com/ArkaPana). Liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o 18.00. Liturgię Męki Pańskiej w Wielki Piątek o 18.00 i Liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o 18.00. W Wielką Niedzielę przeprowadzimy transmisję Mszy Rezurekcyjnej o godzinie 6.00 oraz drugiej Mszy o 9.30.

W tej chwili nie potrafimy powiedzieć jakie będą obowiązywać przepisy w Wielkanoc i kolejne dni. Musimy tu zdać się na informacje, które podawane będą w środkach przekazu. Na naszej stronie internetowej będziemy również informować, jeśli będą jakieś zmiany co do możliwości uczestnictwa we Mszy Świętej.

W po Liturgii Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek będzie adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do 22.00. Podobnie będzie w Wielki Piątek od godziny 6.00 do 17.00. Adoracja Pana Jezusa w kaplicy Grobu Bożego będzie trwać od zakończenia liturgii w Wielki Piątek do 22.00 i potem w Wielką Sobotę od godziny 6.00 do 17.00. Przypominamy, że i tu obowiązuje reżim 5 osób obecnych równocześnie na adoracji.

Spowiedź w Wielkim Tygodniu: w poniedziałek, worek i środę od 6.00 do 8.30 i od 16.30 do 18.00. W Wielki Czwartek od 6.00 do 8.30, od 15.00 do 17.30 i od 20.00 do 22.00. W Wielki Piątek od 6.00 do 11.00, od 15.00 do 17.30 i od 20.00 do 22.00. w Wielką Sobotę od 6.00 do 11.00. Spowiedź zawsze będzie w kaplicy pojednania.

Nie będzie w tym roku tradycyjnego poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Zachęcamy, aby pokarmy pobłogosławić w domach. Modlitwa błogosławieństwa jest dostępna na naszej stronie internetowej w ogłoszeniach Niedzieli Palmowej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie wspierają materialnie naszą parafię przez wpłaty na konto parafii lub przynosząc ofiary do kancelarii czy też zakrystii albo też wrzucając do skarbon w grocie i kaplicy pojednania. Polecamy się wielkodusznej pamięci parafian i dobrodziejów. Obecna sytuacja stawia bowiem parafię w niebezpieczeństwie niewypłacalności.

Błogosławieństwo pokarmów w domu

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234821
Dzisiaj: 255
Wczoraj: 184
Ten miesiąc: 5,707

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu