3 Niedziela Wielkanocna

Pozostajemy w obowiązujących obostrzeniach przeciw epidemii. W naszym kościele może być jednocześnie 130 osób, a w kaplicy pojednania 20 osób. Prosimy, aby zajmować tylko wyznaczone miejsca w całym kościele: przed ołtarzem, pod antresolą, za ołtarzem, na antresoli i w grocie. W niedziele w miarę potrzeby będziemy celebrować Msze Święte zarówno w kościele jak i w kaplicy pojednania. Nadal będziemy przekazywać transmisję Mszy o 9.30 na profilu facebook.com/ArkaPana. Tam także transmisja codziennego Różańca o ustanie epidemii.

W liturgii tego tygodnia: w środę św. Katarzyny ze Sieny, w piątek św. Józefa robotnika, w sobotę MB Królowej Polski – uroczystość przeniesiona z niedzieli.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek godzina święta o 17.00. W piątek spowiedź od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.00. Po południu dodatkowa Msza o 16.00. Nie będzie Mszy o 17.00. Nie będzie też spotkania kandydatów do bierzmowania. W sobotę Msza wotywna o 8.00. Na razie ze względu na epidemię nie będziemy odwiedzać chorych z komunią świętą w pierwsze soboty. W wypadku zagrożenia życia prosimy wezwać księdza telefonicznie.

W piątek rozpoczniemy nabożeństwa majowe. W dni powszednie będziemy śpiewać litanię do Matki Bożej o 17.30 a w niedziele o 17.00. Serdecznie zapraszamy.

Nasz parafialny odpust ze względu na ograniczenia będziemy celebrować w skromnej formie. W sobotę zgodnie z przepisami liturgii wspomnimy Królową Polski we wszystkich Mszach i tego dnia w naszym kościele będzie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W niedzielę tylko Msza o 11.00 będzie Mszą odpustową. Nie będzie jednak po niej procesji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i świętowania.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę i w kopertach, którymi w tym trudnym czasie wspieracie naszą parafię. Dziękujemy też za wpłaty na konto parafii i datki składane w kancelarii, zakrystii czy też wrzucane do skarbon w grocie i kaplicy pojednania. Parafian i dobrodziejów polecamy Bogu przez wstawiennictwo naszej Patronki.

Zachęcamy do lektury: „Głosu Arki Pana”, który świętuje jubileusz 25-lecia swego istnienia, „Biuletynu Informacyjnego” naszej parafii i „Gościa Niedzielnego”, w którym apel do żyjących jeszcze obrońców krzyża nowohuckiego oraz krewnych już nieżyjących. Gazety dostępne na stoliku w grocie przez cały tydzień.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234159
Dzisiaj: 120
Wczoraj: 193
Ten miesiąc: 5,045

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu