Uroczystość Najświętszej Trójcy

Na początku oddaję głos wolontariuszom, którzy kwestują przy naszym kościele.

W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek św. Jadwigi; w czwartek Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; w piątek bł. Piotra Dańkowskiego, w sobotę św. Antoniego.

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedziele o 17.00.

W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesję Bożego Ciała odprawimy wokół kościoła a nie po ulicach. Zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą o 9.30, która będzie celebrowana w kościele. Po niej pójdziemy w procesji zatrzymując się przy ołtarzach. Ze względu na procesję nie będzie Mszy o 11.00. Kolejna Msza w Boże Ciało będzie o 12.30. Po południu o 17.00 nieszpory eucharystyczne.

Od piątku nabożeństwa oktawy Bożego Ciała będą o 17.30 – nieszpory i procesja wokół kościoła.

W Boże Ciało i przez oktawę serdecznie zapraszamy na nabożeństwa dzieci do sypania kwiatów, panie do feretronów i sztandarów, panów do baldachimu. Z góry dziękujemy za tę posługę.

W piątek o 16.00 spotkanie Stowarzyszenia Krwi Chrystusa.

W sobotę nabożeństwo fatimskie. Nie będzie nieszporów oktawy Bożego Ciała. O 18.00 Msza Święta, jeśli pogoda pozwoli będziemy ją celebrować przy ołtarzu polowym. Po Mszy Świętej pokutna procesja różańcowa. Po procesji poświęcenie dewocjonaliów. A o 20.00 w Grocie rozpocznie się nocne czuwanie fatimskie. O północy Msza Święta. Zakończy się ono w niedzielę o 5.00 rano.

Informujemy, że bierzmowanie w naszej parafii będzie w niedzielę, 28 czerwca, o 16.00. Spotkanie dla kandydatów z klas VIII – 15 czerwca o 19.00 w kościele.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary na rzecz naszej parafii. Ofiarodawców polecamy Panu Bogu w środy na Mszy Świętej wieczornej i nowennie do MB Nieustającej Pomocy.

Zachęcamy do lektury: „Biuletynu Informacyjnego”, „Głosu Arki Pana” i „Gościa Niedzielnego”, w którym artykuł „Duchowa procesja” przygotowujący do przeżycia procesji Bożego Ciała. Gazety dostępne na stoliku pod organami i w grocie.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234164
Dzisiaj: 125
Wczoraj: 193
Ten miesiąc: 5,050

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu