Rocznica poświęcenia Kościoła własnego

W tym tygodniu w liturgii: we środę św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Dziś Msza Święta o 17.30 będzie ofiarowana w intencjach Rodziny Radia Maryja. Serdecznie nań zapraszamy.

W niedzielę za tydzień Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele według stałego porządku. Na cmentarzu w Grębałowie we Wszystkich Świętych nie będzie w tym roku Mszy Świętych ani procesji z modlitwą za zmarłych.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dziś o 17.00, a w dni powszednie o 17.30.

Przyjmujemy wypominki za zmarłych. Można je składać u siostry w kancelarii parafialnej. Dziś siostra będzie w kancelarii po każdej Mszy Świętej.

Dzisiejsza ofiara z tacy będzie przekazana na budowę kościoła w Woli Zachariaszowskiej, którą to parafię co roku wspieramy w ostatnią niedzielę października.

W związku z ograniczeniami epidemicznymi nasz arcybiskup wydał dekret, który w całości jest opublikowany w naszym „Biuletynie Informacyjnym”. Najistotniejsze punkty tego dekretu, to wezwanie księdza arcybiskupa do roztropności i zachowania norm sanitarnych, jakie proponują nam władze państwowe. W naszym kościele zgodnie z tymi wytycznymi może być na raz 260 osób a w kaplicy pojednania 50.

Obecni w kościele są proszeni o zakrywanie ust i nosa. Ksiądz arcybiskup pisze też, że jeśli ktoś z powodu epidemii nie może uczestniczyć we Mszy Świętej niedzielnej, nie zaciąga z tego tytułu winy.

Ograniczenia sanitarne sprawiły, że kawiarnia i restauracja „Nadzieja” nie może podawać posiłków na miejscu. Jednak zaprasza codziennie od 10.00 do 15.00 do sklepiku. Przygotowuje też posiłki na wynos.

Parafia św. Maksymiliana na Mistrzejowicach zaprasza na nabożeństwo o jedność Kościoła wraz z wprowadzeniem do Mszy Świętej w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Nabożeństwo będzie w czwartek o 18.45. Szczegóły na plakacie.

Zachęcamy do lektury: „Głosu Arki Pana”, „Biuletynu Informacyjnego” naszej parafii i „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. artykuł o Ukraińcach, którzy w Polsce szukają pracy i miejsca życia. Gazety dostępne na stoliku pod organami i w grocie.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234820
Dzisiaj: 254
Wczoraj: 184
Ten miesiąc: 5,706

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu