5 Niedziela Wielkanocna

Na początek słowo zaproszenia od ks. Arcybiskupa

Drodzy Siostry i Bracia!
W czasie uroczystości św. Stanisława w tym roku w sposób szczególny pragniemy wspominać szlachetne przykłady polskich księży, którzy ofiarnie pracowali dla ludu Bożego i do dziś są wzorem trwania w wierności Ewangelii Chrystusowej. Byli nimi między innymi: święty Maksymilian Maria Kolbe, którego 80. rocznicę śmierci obchodzimy, błogosławiony biskup Michał Kozal, męczennik z Dachau, czy też Sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński, którego beatyfikację będziemy przeżywać 12 września br. Niech będzie mi wolno przywołać także postać Sługi Bożego księdza Michała Rapacza, kapłana Archidiecezji Krakowskiej, zamordowanego przez komunistów 75 lat temu 12 maja 1946 roku w Płokach. W trudnej powojennej sytuacji, gdy zaczynał umacniać się nowy ateistyczny reżim, ks. Michał Rapacz okazał się nieugięty i jednoznaczny w głoszeniu Chrystusowej Ewangelii.
Tegoroczne uroczystości związane ze św. Stanisławem, Biskupem i Męczennikiem, niech staną się dla nas wszystkich gorącą modlitwą o nowe i święte powołania kapłańskie. W tym roku ze względu na stan epidemii tradycyjna procesja nie odbędzie się. Jednak bardzo serdecznie zapraszam do udziału we Mszy świętej w niedzielę 9 maja br. sprawowanej o godz. 10.00 na Ołtarzu Trzech Tysiącleci na Skałce pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, Metropolity Warmińskiego. Proszę, aby uczestniczyły w niej reprezentacje dekanatów i wspólnot parafialnych Archidiecezji Krakowskiej wraz ze swoimi duszpasterzami. Zapraszam zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież, studentów, szkoły katolickie, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia katolickie, bractwa i ruchy, asysty procesyjne w strojach regionalnych. Proszę o udział w uroczystości również ludzi nauki i kultury, przedstawicieli wyższych uczelni naszego miasta, władz państwowych i samorządowych. Zapraszam mieszkańców Krakowa i Archidiecezji Krakowskiej. Tych, którzy z racji na ograniczenia sanitarne nie będą mogli uczestniczyć w tej Eucharystii, zachęcam do włączenia się do wspólnej modlitwy dzięki transmisji w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej.

Z pasterskim błogosławieństwem
+ Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski


I dalsze ogłoszenia naszej parafii:

W liturgii: jutro uroczystość NMP Królowej Polski, we wtorek św. Floriana, w środę św. Stanisława Kazimierczyka, w czwartek św. Filipa i Jakuba, w sobotę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski.

Jutro w naszej parafii odpust. Suma odpustowa z procesją eucharystyczną wokół kościoła będzie o 11.00. Przewodniczyć jej będzie i homilię wygłosi ks. Stanisław Kostecki. To spotkanie będzie okazją, aby podziękować ks. Stanisławowi za piętnaście lat pracy w naszej parafii. Msze Święte jutro będą jak w niedziele. Tylko jeden wyjątek – nie będzie Mszy Świętej o 12.30.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 17.00.

W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o 16.30 Godzina Święta. W piątek spowiedź od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.00.

W nadchodzącą sobotę i niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość pierwszej komunii świętej naszych najmłodszych parafian. Msze Święte pierwszokomunijne będą w sobotę o 9.30, 11.00, 12.30 i 14.00. W niedzielę natomiast o 11.00 i 14.00. Z tej racji w sobotę Msza Święta parafialna o 11.00 będzie celebrowana w kaplicy pojednania. Prosimy też aby w niedzielę na Mszę o 11.00 przyszły rodziny dzieci pierwszokomunijnych. Pozo-stałych parafian prosimy, aby wybrali Msze Święte o innej godzinie.

Od sobotniego wieczoru będzie gościć w naszym kościele obraz Matki Bożej Solidarności, relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki i kopia Krzyża Nowohuckiego. Te szczególne znaki pielgrzymują po całej Polsce i na tydzień zatrzymają się w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do ich uczczenia na nabożeństwach majowych oraz na nabożeństwie fatimskim, we wtorek 13 maja.

Zachęcamy do lektury nowego numeru „Głosu Arki Pana”, w którym m.in. za-powiedź nawiedzenia naszej parafii przez obraz Matki Bożej Solidarności oraz „Gościa Niedzielnego”, w który m.in. artykuł „Ciężka korona Polaków” na uroczystość Królowej Polski. Polecamy też „Biuletyn Informacyjny” naszej parafii. Gazety dostępne na stoliku pod organami i w grocie.

W zakrystii można nabyć płytę z filmem z uroczystości bierzmowania.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234856
Dzisiaj: 290
Wczoraj: 184
Ten miesiąc: 5,742

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu