11 Niedziela Zwykła

Na początek, oddaję głos wolontariuszom hospicjum dla dzieci „Alma spei”, którzy dziś kwestują przy naszym kościele.

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek bł. Michała Kozala; w czwartek św. Brata Alberta.

Dziś nabożeństwo fatimskie. Z tej racji po południu będzie Msza o 16.00 a potem dopiero o 18.00. Nie będzie Mszy o 19.00. Po Mszy o 18.00 różańcowa procesja pokutna. Czuwanie fatimskie będzie od godziny 14.00 w kaplicy pojednania. Po nabożeństwie fatimskim czuwanie będzie jeszcze trwać do godziny 21.00 i wówczas będzie już w grocie.

Dziś także 22 rocznica beatyfikacji bł. Edmunda Bojanowskiego - założyciela zgromadzenia sióstr służebniczek, które posługują w naszej parafii. W tym roku mija też 150 lat od jego śmierci. Siostry będą przeżywać czas od dziś do 13 czerwca przyszłego roku jako szczególny jubileusz. Zachęcają wszystkich do włączenia się w inicjatywy, jakie będą mieć miejsce przez ten rok. Proszą też o modlitwę o kanonizację bł. Edmunda i o powołania do zgromadzenia.

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa; w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele o 17.00.

W sobotę Wspólnota Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zaprasza na adorację o 10.00 i Mszę Świętą o 11.00 w intencji obrony życia.

Od przyszłej niedzieli nie obowiązuje już dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.

Za tydzień trzecia niedziela. Ofiara z tacy na inwestycje w naszym kościele.

Zachęcamy do lektury „Głosu Arki Pana”, „Gościa Niedzielnego” w którym m.in. materiał o dniu pamięci ofiar niemieckich obozów koncentracyjnych i „Biuletynu Informacyjnego” naszej parafii. Gazety dostępne na stoliku pod organami i w grocie.

Ogłoszenia, o które nas poproszono: Hufiec ZHP Kraków – Nowa Huta organizuje w niedzielę za tydzień, 20 czerwca, piknik z okazji zakończenia roku harcerskiego. Będzie on miał miejsce przy ul. Kaczeńcowej 7, od 12.00 do 17.00. W programie wiele atrakcji. Harcerze zapraszają wszystkich mieszkańców Nowej Huty.

Zespół Szkół Gastronomicznych nr 1 na os. Złotej Jesieni 16 ogłasza nabór na bezpłatne, roczne kursy kwalifikacyjne w zawodach: kucharz, cukiernik, piekarz i kelner. Rekrutacja trwa do 30 czerwca. Szczegóły na stronie szkoły.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234155
Dzisiaj: 116
Wczoraj: 193
Ten miesiąc: 5,041

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu