18 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: w środę św. Jana Marii Vianneya; w czwartek MB Śnieżnej; w piątek Przemienienie Pańskie.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek godzina święta o 17.00, w piątek spowiedź od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.00. W piątek po południu Masza Święta tylko o 18.00. Nie będzie dodatkowych Mszy. W sobotę Msza wotywna o 8.00 a od 9.00 odwiedziny chorych.

Dziś rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Serdecznie zachęcamy do podjęcia abstynencji w intencji trzeźwości w naszych rodzinach i całym naszym narodzie. Deklaracje abstynencji można wpisać do księgi wyłożonej na stoliku w grocie Matki Bożej.

„Zgormadzeni na świętej wieczerzy” pod takim hasłem odbędzie się w dniach od 6 do 11 sierpnia 41. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Zapraszamy do IV Wspólnoty Nowohuckiej, do której można będzie się zapisać w naszej parafii w dniach od 1 do 5 sierpnia, w godzinach od 17.00 do 20.00 w sali nr 2. Ze względu na obowiązek podpisania stosownych oświadczeń wymaganych prawem konieczna jest osobista obecność każdego pielgrzyma przy zapisie. Szczegóły na plakacie, stronie internetowej i na Facebooku Pielgrzymki Krakowskiej.

Dziś rocznica śmierci ks. Marka Leśniaka, w poniedziałek ks. kard. Franciszka Macharskiego, a w środę ks. Janusza Chrapkiewicza. Polecamy ich modlitwie wszystkich parafian.

Zachęcamy do lektury wakacyjnego numeru „Głosu Arki Pana”, „Gościa Niedzielnego”, który pisze o tragedii głodu dotykającej ciągle 700 milionów ludzi oraz „Biuletynu Informacyjnego” naszej parafii. Gazety dostępne na stoliku pod organami i w grocie.

Wszystkim wyjeżdżającym a także odwiedzającym nasz kościół z racji wakacji życzymy udanego wypoczynku. Pracującym i pozostającym w mieście pokoju i sił.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234861
Dzisiaj: 295
Wczoraj: 184
Ten miesiąc: 5,747

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu