28 Niedziela Zwykła

Dziś XXI Dzień Papieski. Przy drzwiach kościoła zbieramy do skarbon ofiary na stypendia dla młodych ludzi, których nie stać na utrzymanie i uzyskanie dobrego wykształcenia. Serdecznie dziękujemy za wszelką okazaną pomoc.

W liturgii w tym tygodniu: w środę bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek św. Teresy z Avila, w sobotę św. Jadwigi Śląskiej.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 17.30 a w niedziele o 17.00. Warto pamiętać zdanie papieża Leona XIII: „Najlepsza i najbardziej skuteczna forma modlitwy to różaniec, pomagającą osiągnąć życie wieczne. To lekarstwo na zło, najważniejsza z łask otrzymanych od Boga. Nie ma korzystniejszej modlitwy”.

W środę ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono czuwaniem modlitewnym od Mszy o 11.00. Od 16.30 spowiedź święta. O 18.00 Msza Święta z kazaniem fatimskim. Po niej pokutna procesja różańcowa. Po procesji poświęcenie dewocjonaliów i dalszy ciąg czuwania do godziny 21.00.

W czwartek Stowarzyszenie Krwi Chrystusa zaprasza na adorację o 16.00 i potem spotkanie.

Grupa Oazowa zaprasza młodzież na adorację w piątek o 18.30 w kaplicy pojednania.

Także w piątek 17 rocznica śmierci ks. Leona Barana – niegdyś jednego z duszpasterzy naszej parafii. Polecamy go modlitwie.

W sobotę Wspólnota Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zaprasza na adorację o 10.00 i Mszę Świętą o 11.00 w intencji obrony życia.

W kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki za zmarłych. Za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych modlimy się przez cały rok od początku listopada w każdą niedzielę przed wybraną Mszą Świętą i ofiarujemy za nich Mszę Świętą w każdym miesiącu w drugi piątek o 18.00. Za zmarłych poleconych w wypominkach jednorazowych modlimy się na różańcu przez cały listopad w dni powszednie o 17.15. Serdecznie zachęcamy do polecenia swych zmarłych modlitwie całej naszej parafialnej wspólnoty.

Za tydzień trzecia niedziela października. Ofiary z tacy będą przeznaczone na inwestycje w naszym kościele – remont okien pod dachem arki.

Zachęcamy do lektury nowego numeru „Głosu Arki Pana”. Polecamy też „Biuletyn Informacyjny” naszej parafii oraz „Gościa Niedzielnego”, w którym materiał o trudnym temacie dzieci utraconych. Gazety dostępne na stoliku pod organami i w grocie.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234862
Dzisiaj: 296
Wczoraj: 184
Ten miesiąc: 5,748

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu