3 Niedziela Wielkanocna

W liturgii w tym tygodniu: we wtorek uroczystość NMP Królowej Polski, w środę św. Floriana, w czwartek św. Stanisława Kazimierczyka, w piątek św. apostołów Filipa i Jakuba.  

Od dziś rozpoczynamy celebrację nabożeństw majowych. W niedzielę będą one o 17.00 a w dni powszednie o 17.30. Zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie dzieci.

We wtorek nasz parafialny odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte we wtorek będą jak w niedzielę z tą różnicą, że nie będzie Mszy o 12.30. Suma odpustowa o 11.00 a po niej procesja. Przewodniczyć jej będzie i homilię wygłosi ks. prałat Edward Baniak, który w tym roku obchodzi pięćdziesięciolecie kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Szczególnie prosimy o udział dzieci sypiące kwiaty a także asysty feretronów, sztandarów i baldachimu.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek godzina święta o 16.30. W piątek spowiedź od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.00. Dodatkowa Msza w piątek o 16.00. Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy na Mszę o 18.00 i katechezę po Mszy Świętej. W sobotę Msza wotywna o 8.00 i po niej różaniec fatimski. O 17.15 wieczór zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozpoczniemy go różańcem, po nim Msza i medytacja w duchu fatimskim zakończona indywidualnym błogosławieństwem.

W niedzielę za tydzień o 9.30 i 11.00 uroczystość pierwszej komunii świętej dzieci z naszej parafii. Zachęcamy, aby osoby nie związane z dziećmi pierwszokomunijnymi wybrały Msze Święte w innych godzinach.

Także w niedzielę za tydzień procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę o 9.00. Serdecznie zachęcamy do udziału.

W zakrystii można nabyć film z uroczystości bierzmowania. Cena płyty 35 zł.

Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, który publikuje szereg artykułów o patriotyzmie, „Głosu Arki Pana” i „Biuletynu Informacyjnego” naszej parafii. Gazety dostępne na stoliku pod organami i w grocie.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234862
Dzisiaj: 296
Wczoraj: 184
Ten miesiąc: 5,748

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu