4 Niedziela Wielkanocna

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek Uroczystość św. Stanisława – przeniesiona ze względu na niedzielę; w piątek Matki Bożej Fatimskiej; w sobotę św. Macieja, Apostoła.

Dziś o 9.30 i 11.00 uroczystość pierwszej komunii świętej dzieci z naszej parafii. Dzieci przez cały tydzień będą uczestniczyć w nabożeństwach majowych o 17.30 i Mszach o 18.00 w ramach białego tygodnia.

We wtorek spotkanie Straży Honorowej Serca Jezusowego 16.30 w sali nr 9.

W czwartek Stowarzyszenie Krwi Chrystusa zaprasza na adorację o 16.00 i spotkanie po niej w sali nr 9.

W piątek pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Po Mszy o 11.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne. Od 16.30 do 18.00 okazja do spowiedzi. O 18.00 Msza Święta a po niej różańcowa procesja pokutna. Po procesji poświęcenie dewocjonaliów i czuwanie modlitewne do 21.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich.

Za tydzień na Mszy o 11.00 rocznica pierwszej komunii dzieci z klas IV.

Także za tydzień będziemy gościć w naszej parafii kleryków z seminarium naszej diecezji, którzy będą dzielić się z nami świadectwem swego powołania. Po Mszy o 11.00 zapraszamy dzieci i młodzież na spotkanie z klerykami.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe: w niedziele o 17.00 a w dni powszednie o 17.30. Zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie dzieci.

Ogłaszamy ostatni w tym roku szkolnym nabór do Służby Liturgicznej. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o zgłoszenie w zakrystii.

4 czerwca odbędzie się Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Po dwóch latach przerwy młodzi znów będą dzielić się swoją wiarą. Zgłoszenia na wyjazd u księdza Jarosława. Organizuje też grupę tancerzy lednickich. Zachęcamy, aby dołączyć do niej.

Informujemy, że między 24 lipca a 6 sierpnia przyszłego roku planowane są kolejne Światowe Dni Młodzieży. Tym razem w Lizbonie. Grupa wyjeżdżających na ŚDM powstaje także przy naszej parafii. Chętnych prosimy, aby zgłosili się do ks. Jarosława jak najszybciej. Najpóźniej do końca czerwca tego roku.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w obchód naszego parafialnego odpustu w miniony wtorek. Szczególne podziękowania dla: Służby Liturgicznej, Pana Organisty, Chóru „Arka”, Dzieci z parafialnej Scholi i Dzieci sypiących kwiaty, Asyst feretronów, sztandarów, światła i baldachimu. Sióstr katechetek, zakrystianki i wszystkich Sióstr.

Pragniemy także złożyć serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w czasie święcenia pokarmów wsparli ubogich z naszej parafii. Z otrzymanych darów Siostra z Zespołem Charytatywnym przygotowała ponad 120 paczek, a złożone ofiary będą służyć pomocy ubogim w następnych miesiącach.

W zakrystii można nabyć film z uroczystości bierzmowania. Cena płyty 35 zł.

Zachęcamy do lektury majowego numeru „Głosu Arki Pana”, „Gościa Niedzielnego”, w którym dodatek – kolejna płyta CD z nagraniem Pisma Świętego w formie słuchowiska i „Biuletynu Informacyjnego” naszej parafii. Gazety dostępne na stoliku pod organami i w grocie.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234144
Dzisiaj: 105
Wczoraj: 193
Ten miesiąc: 5,030

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu