18 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek św. Alfonsa Marii Liguoriego, w czwartek św. Jana Marii Vianneya; w piątek MB Śnieżnej, czyli rocznica poświęcenia rzymskiej bazyliki NMP; w sobotę Przemienienie Pańskie.

Jutro rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Serdecznie zachęcamy do podjęcia abstynencji w intencji trzeźwości w naszych rodzinach i całym naszym narodzie. Deklaracje abstynencji można wpisać do księgi wyłożonej na stoliku w grocie Matki Bożej.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek godzina święta o 17.00 a Msza o 18.00 będzie ofiarowana w intencji o jedność Kościoła i nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.00. W piątek nie będzie czynna kancelaria parafialna. W sobotę Msza wotywna o 8.00 i po niej różaniec fatimski.

W niedzielę za tydzień spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca na Mszy o godzinie 8.00.

Zapraszamy na 42. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę we Wspólnocie IV Nowohuckiej w dniach 6 – 11 sierpnia. Zapisy od jutra do piątku w sali nr 2 w godzinach od 17.00 do 20.00. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

W tym tygodniu przypadają trzy szczególne rocznice śmierci księży związanych z naszą parafią: w poniedziałek piąta ks. Marka Leśniaka, we wtorek szósta ks. kard. Franciszka Macharskiego, w czwartek trzynasta ks. Janusza Chrapkiewicza. Polecamy zmarłych księży modlitwie wszystkich parafian.

Zespół Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego przy Rondzie Kocmyrzowskim zachęca do zapoznania się ze swą ofertą edukacyjną, która jest opublikowana na tablicy ogłoszeniowej pod dzwonami.

Zachęcamy do lektury wakacyjnego numeru „Głosu Arki Pana”, „Biuletynu Informacyjnego” naszej parafii i „Gościa Niedzielnego”. Gazety dostępne pod organami i w grocie.

Na kolejny wakacyjny tydzień życzymy dobrego odpoczynku wyjeżdżającym z miasta i odwiedzającym naszą parafię, a pozostającym u siebie wytrwałości i pokoju.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234154
Dzisiaj: 115
Wczoraj: 193
Ten miesiąc: 5,040

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu