1 Niedziela Adwentu

W liturgii w tym tygodniu: w środę św. Andrzeja Apostoła; w sobotę św. Franciszka Ksawerego.

Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę Świętą w intencji Kościoła, Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych dziś o 17.30.

Rozpoczęliśmy adwent. Serdecznie zapraszamy na Roraty. Będziemy je celebrować w dni powszednie o 6.00 i 18.00. Na 18.00 zapraszamy szczególnie dzieci. Prosimy, aby dzieci przynosiły na Roraty lampiony i podpisane serduszka do losowania.

Kawiarnia „Nadzieja” zaprasza i oferuje lampiony na Roraty i liczne upominki adwentowe i bożonarodzeniowe. W kawiarni a także w zakrystii można też otrzymać poświęcone opłatki na stół wigilijny.

Do końca listopada, czyli do środy, w dni powszednie o 17.15 modlimy się na różańcu za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. W kancelarii parafialnej przyjmujemy jeszcze roczne wypominki za zmarłych.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta o 17.00. W piątek spowiedź do 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.00. Dodatkowe Msze Święte w piątek o 16.00 i 17.00. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII na Mszy o 18.00 i bezpośrednio po Mszy na katechezie – wszystko w kaplicy pojednania. W sobotę Msza wotywna o 8.00 a po niej różaniec fatimski. Od 9.00 odwiedzimy chorych. O 17.15 rozpocznie się wieczór uwielbienia i zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Najpierw różaniec, po nim Msza a po niej medytacja przed Najświętszym Sakramentem zakończona indywidualnym błogosławieństwem. Zachęcamy do napisania na kartkach intencji modlitewnych i przedstawienia ich Maryi.

W sobotę także adwentowy dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Rozpocznie się on o 16.00 w kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.

W niedzielę za tydzień będziemy gościć ks. Macieja Kuczaka i siostry szarytki, którzy przybliżą nam tajemnicę cudownego medalika.

Trwają prace przy remoncie okien w kościele. Z tego powodu w dni powszednie wszystkie Msze i nabożeństwa będą sprawowane w kaplicy pojednania. Kościół ze względów bezpieczeństwa będzie zamknięty. Nie będzie też adoracji w grocie. Tylko w niedziele będziemy się spotykać w kościele. Bardzo przepraszamy za utrudnienia.

Stowarzyszenie Krwi Chrystusa organizuje pielgrzymkę na nocne czuwanie na Jasnej Górze z 10 na 11 grudnia. Informacje na ten temat w gablocie.

Zachęcamy dzieci i całe rodziny do udziału w VII konkursie na najpiękniejszą szopkę pod hasłem „Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój”.

Zachęcamy do lektury: „Głosu Arki Pana”; „Gościa Niedzielnego”, w którym dodatek – kalendarz na 2023 rok z wizerunkami polskich świętych, jak też „Biuletynu Informacyjnego” naszej parafii. Gazety na stolikach pod organami i w grocie.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234864
Dzisiaj: 298
Wczoraj: 184
Ten miesiąc: 5,750

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu