4 Niedziela Wielkanocna - Dobrego Pasterza

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek św. Józefa robotnika; we wtorek św. Atanazego; w środę uroczystość NMP Królowej Polski; w czwartek św. Floriana; w piątek św. Stanisława Kazimierczyka; w sobotę śś. Apostołów Filipa i Jakuba.

Rozpoczynający się dziś tydzień, jest czasem szczególnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Polecamy tę intencję wszystkim parafianom.

Jutro zaczyna się maj. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe. W dni powszednie o 17.30 a w niedziele o 17.00.

W poniedziałek, środę i piątek kancelaria będzie nieczynna.

W środę nasz parafialny odpust. Msze Święte jak w niedzielę, z tą różnicą, że nie będzie Mszy o 12.30. Szczególnie zapraszamy na Mszę o 11.00, której przewodniczyć będzie ks. Michał Kania – rektor seminarium naszej diecezji, a niedawno wikariusz w naszej parafii. Po Mszy procesja eucharystyczna wokół kościoła. W związku z tym zapraszamy asysty feretronów, baldachimu, sztandarów, światła oraz dzieci do sypania kwiatów.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek godzina święta o 16.30. W piątek okazja do spowiedzi od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.00. Po południu dodatkowa Msza o 16.00. Na Mszy wieczornej w piątek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas siódmych. W sobotę od godziny 10.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Po południu w sobotę wieczór wynagrodzenia i zawierzenia Niepokalanemu Sercu NMP. O 17.15 różaniec i Litania Loretańska. O 18.00 Msza Święta. A po niej medytacja wobec najświętszego sakramentu zakończona indywidualnym błogosławieństwem. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do napisania intencji i złożenia ich przed figurą Matki Bożej.

W niedzielę za tydzień na Mszy o 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego różańca. O 11.00 uroczystość pierwszej komunii dzieci ze szkoły 101 i szkoły im. Jańskiego. Zachęcamy, aby w miarę możliwość osoby nie związane z rodzinami dzieci pierwszokomunijnych wybrały Mszę o innej godzinie. Natomiast po Mszy o 12.30 Męski Różaniec w procesji od naszego kościoła do krzyża nowohuckiego.

W zakrystii można nabyć film z uroczystości bierzmowania z minionego tygodnia.

Zapraszamy do parafialnego kina. Dziś o 13.30 „The Chosen” sezon 2 część 4 natomiast o 15.30 „Powołany”. Na pokazy nie trzeba wejściówek. Prosimy o podanej godzinie przyjść bezpośrednio do kina – wejście tak jak do kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do lektury nowego numeru „Głosu Arki Pana”, w którym trzecia część materiału o krzyżu nowohuckim, „Gościa Niedzielnego” oraz „Biuletynu Informacyjnego” naszej parafii. Gazety dostępne na stoliku pod organami i w grocie.

 

Wszystkie osoby, które odkrywają w sobie talent muzyczny i chciałyby śpiewem chwalić Boga, a nie znalazły dotąd swojego miejsca, zapraszamy do włączenia się w tworzenie nowego chóru przy naszej parafii. Zapraszamy panów i panie w wieku od 16 do 50 lat. Spotkania chóru w środy o 19.15 w sali nr 8.

Zbliżają się wakacje. Młodych i dzieci zachęcamy do udziału w wakacyjnych oazach rekolekcyjnych. Zaproszenie to jest skierowane do uczniów od czwartej klasy w górę. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii.

Nasza parafia planuje zorganizować pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 4-11 października. Osoby zainteresowane zapraszamy do zapoznania się z programem i szczegółowymi informacjami w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234144
Dzisiaj: 105
Wczoraj: 193
Ten miesiąc: 5,030

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu