Uroczystość Najświętszej Trójcy

Dziś po Mszy o 12.30 Męski Różaniec. Wraz z Rycerzami Kolumba przejdziemy z modlitwą różańcową od naszego kościoła do Krzyża nowohuckiego.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu Msze Święte o 6.30, 8.00, 9.30 po niej procesja, kolejna Msza Święta po procesji. Po południu Msze jak w niedziele, czyli o 16.00, 17.30 19.00. O 17.00 będzie nabożeństwo czerwcowe (bez procesji). Jeśli aura pozwoli Mszę o 9.30 odprawimy przy ołtarzu polowym. Po niej wyruszy procesja ulicą Obrońców Krzyża w stronę Mistrzejowic. Pierwszy ołtarz procesji będzie przy figurze Matki Bożej Królowej Pokoju. Następny przy Szkole HTS. Następnie skręcimy w os. Jagiellońskie. Trzeci ołtarz będzie przy Szkole Podstawowej nr 101. Dalej pójdziemy w dół przez os. Jagiellońskie aż wyjdziemy na powrót na ul. Obrońców Krzyża i nią do kościoła. Ostatni ołtarz będzie przy północnej ścianie kościoła. Na procesję zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci pierwszokomunijne i dzieci sypiące kwiaty. Wspólnoty naszej parafii ze swymi sztandarami, asysty feretronów, baldachimu i światła.

Przez kolejne dni po Bożym Ciele aż do czwartku będziemy odprawiać nabożeństwa oktawy. O 17.30 w dni powszednie, a o 17.00 w niedzielę: nieszpory przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Po nich procesja ze śpiewem Litanii do Serca Jezusowego.

Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie we wtorek o 18.30 w zakrystii.

Stowarzyszenie Krwi Chrystusa zaprasza na adorację w piątek o 16.00 w Grocie. Stowarzyszenie organizuje również pielgrzymkę na odpust Krwi Chrystusa 25 czerwca. Informacje w gablocie.

Przyjmujemy jeszcze zapisy na pielgrzymkę do Medjugorie, którą planujemy w październiku tego roku. Niestety nie mamy kompletu uczestników. Jeśli w najbliższym czasie nie skompletujemy składu uczestników, czyli 45 osób, to pielgrzymka będzie musiała być odwołana. Zapisać się można u siostry w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do lektury nowego numeru „Głosu Arki Pana”, który z racji dnia dziecka pisze o miejscu dzieci w naszym kościele, „Gościa Niedzielnego” oraz „Biuletynu Informacyjnego” naszej parafii. Gazety pod organami i w grocie.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234814
Dzisiaj: 248
Wczoraj: 184
Ten miesiąc: 5,700

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu