22 Niedziela Zwykła

W liturgii w nadchodzącym tygodniu: w piątek święto Narodzenia NMP.

Naszą parafię nawiedza ikona św. Józefa. Dziś towarzyszy nam ona na wszystkich Mszach Świętych. Będzie też z nami na męskim różańcu na który zapraszamy po Mszy o 12.30. W poniedziałek, wtorek i środę będzie ona w grocie MB Fatimskiej. W te trzy dni Rycerze Kolumba zapraszają na różaniec o 17.15. Natomiast na Mszy o 18.00 będzie rozważanie o św. Józefie. We wtorek dodatkowo o 19.00 film o św. Józefie w naszym parafialnym kinie.

W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców na Mszę Świętą o 8.00 na dobry początek roku. Także o 11.00 we Mszy Świętej uczestniczyć będzie społeczność LO sióstr salezjanek. Dlatego Msza Święta będzie odprawiona przy ołtarzu głównym.

Od poniedziałku również będziemy przyjmować intencje mszalne na pierwsze półrocze przyszłego roku. W poniedziałek intencje będziemy przyjmować w kaplicy pojednania od 13.00. W kolejne dni w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

Straż Honorowa Najświętszego Serca Jezusowego zaprasza na spotkanie w najbliższy wtorek o 16.30 w sali nr 9. Serdecznie zachęcamy zarówno członków Straży Honorowej jak i osoby, które chciałyby podjąć modlitwę adoracji Najświętszego Serca. W sobotę Straż Honorowa ma dzień skupienia w kościele św. Brata Alberta na os. Dywizjonu 303. Dzień skupienia rozpocznie się o 10.00.

Nasza parafialna schola zaprasza dzieci, które już w nią są zaangażowane i dzieci, które chciałyby uczestniczyć w spotkaniach i śpiewać na Mszy o 11.00. Pierwsze spotkanie po wakacjach w czwartek o 18.00 w sali nr 7.

Również w czwartek pierwsze po wakacjach spotkanie pogłębienia wiedzy religijnej w sali numer 8 po wieczornej Mszy Świętej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych lepszym poznaniem Pisma Świętego, Katechizmu Kościoła Katolickiego i historii Kościoła.

W naszej parafii zostały dokonane zmiany personalne w zespole księży i sióstr. Ks. Piotr Waligóra został mianowany proboszczem w parafii Myślachowice k. Trzebini. Zastąpił go ks. Marek Ślęczka, który wygłosił dzisiejsze kazanie. Ks. Józef Zieliński jako kapelan szpitala przeszedł na emeryturę, zostaje on z nami w parafii. Ale funkcję kapelana w szpitalu im. Rydygiera objął ks. Rafał Kudzia. W gronie sióstr w miejsce s. Wirginii Limanówki, która posługuje teraz w Zakopanem, pracę w naszej kancelarii podjęła s. Beata Rumińska. Posługę katechetki w przedszkolach pełni s. Monika Ragan.

Zachęcamy do lektury nowego numeru „Głosu Arki Pana”, który pisze o Maryi Królowej Pokoju, „Gościa Niedzielnego”, w który refleksja o katechezie dzieci i młodzieży oraz „Biuletynu Informacyjnego” naszej parafii. Gazety dostępne pod organami i w grocie.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234807
Dzisiaj: 241
Wczoraj: 184
Ten miesiąc: 5,693

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu