2 Niedziela Adwentu

W liturgii w tym tygodniu: w czwartek św. Łucji; w piątek św. Jana od Krzyża.

Serdecznie zapraszamy na roraty. Celebrujemy je w dni powszednie o 6.00 i 18.00. Na 18.00 serdecznie zapraszamy dzieci. Zachęcamy, aby dzieci przychodziły z lampionami i przynosiły serduszka na losowanie figury Matki Bożej.

Mamy już drugi tydzień tegorocznego adwentu. Bardzo krótkiego w tym roku adwentu. Zachęcamy do pojednania z Panem Bogiem w sakramencie pokuty. Prosimy, aby spowiedzi nie odkładać na ostatnie dni przed świętami. Spowiadamy codziennie od 6.00 do 8.30 i od 16.30 do 18.00 w kaplicy pojednania.

W czwartek o 20.00 rozpocznie się nocne czuwanie pokutne. Będzie ono w kaplicy pojednania. Zakończy się ono o 5.00 rano w piątek.

Wspólnota Duchowej Adopcji Dziecka poczętego zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w najbliższą sobotę o godzinie 10.00 i na Mszę o 11.00.

W „Pamiątkach”, zakrystii i kancelarii można nabyć poświęcone opłatki wigilijne. Składane przy tej okazji ofiary będą w całości przeznaczone na remont elewacji zachodniej ściany naszego kościoła.

Dziś przed kościołem u wolontariuszek Parafialnego Zespołu Charytatywnego można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Natomiast dzieci z parafialnej scholi kwestują na wyjazd w czasie ferii zimowych rozprowadzając przygotowane przez siebie paczki siana na stół wigilijny.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Ofiara z tacy będzie przeznaczona na prace przy naszym kościele. Jak już informowaliśmy obecnie zbieramy pieniądze na remont elewacji ściany zachodniej. Pragniemy wyjaśnić, że przez ponad 40 lat, ta słynna elewa-cja, uległa znacznym zniszczeniom. Ściana zachodnia jest pochylona. Co powoduje, że woda wnika w elewację i osłabia ją. Elewacja podlega także napięciom z powodu nagrzewania i zamarzania. To wszystko spowodowało liczne pęknięcia w elewacji, jej odspoinowanie do ściany a także korozję zbrojenia trzymającego elewację. Prowadzone prace mają na celu przymocowanie elewacji nierdzewnymi kotwami. Następnie zostanie ona oczyszczona, uzupełniona i zaimpregnowana przeciwko wilgoci.

Zachęcamy do lektury „Biuletynu Informacyjnego”, „Głosu Arki Pana”, oraz „Gościa Niedzielnego”, w którym m. in. artykuł „Czysta wśród skalanych” tłumaczący dogmat Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. Gazety można znaleźć na stoliku pod organami.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234569
Dzisiaj: 3
Wczoraj: 184
Ten miesiąc: 5,455

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu