5 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek NMP z Lourdes; w czwartek św. Cyryla i Metodego.

W poniedziałek XXVII Światowy Dzień Chorego. Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą o 11.00, czasie której udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Msza Święta będzie celebrowana w kościele.

W środę o 20.00 rozpocznie się całonocne czuwanie pokutne w kaplicy pojednania. O północy Msza Święta. Czuwanie zakończy się o 5 rano w czwartek.

Stowarzyszenie Krwi Chrystusa zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek o 16.00 i po niej na spotkanie w sali nr 7.

W sobotę o 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu Wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. O 11.00 Msza Święta w intencji obrony życia.

Na antresoli naszego kościoła znajdują się szopki, które brały udział w naszym parafialnym konkursie. Bardzo prosimy autorów tych szopek, aby odebrali je dziś lub w kolejne niedziele lutego.

Wspólnota Przymierze Miłosierdzia z parafii MB Częstochowskiej na Szklanych Domach organizuje warsztaty „Talitha kum” w najbliższą sobotę i niedzielę. Szczegóły na plakacie.

Zespół Szkół Specjalnych nr 6 przy ul. Ptaszyckiego 9 zaprasza dzieci wraz z rodzicami na dni otwarte w sobotę 16.02 od 10.00 do 12.00 oraz w środę 20.02 od 16.30 do 18.00. Szkoła obejmuje edukacją uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. Prowadzi nabór do Szkoły Podstawowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Szczegóły na plakacie w gablocie przy kościele i na stronie szkoły. Także Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 77 na os. Złotego Wieku za-prasza na dni otwarte i zajęcia adaptacyjne – szczegóły na plakacie.

Zachęcamy do lektury „Biuletynu Informacyjnego”, „Głosu Arki Pana” oraz „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. artykuł „Maryja płacze nad światem” o ob-jawieniach Matki Bożej w Akicie w Japonii. Gazety można znaleźć na stoliku pod organami.

Dziś przy naszym kościele kwestują wolontariusze Fundacji Nieskończone Możliwości zbierając fundusze na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji Ewy, Tomasza, Łukasza, Zuzanny i Mieczysława – dzieci chorych na mukowiscydozę i inne schorzenia.


PRACE REMONTOWE W KOŚCIELE
W styczniu tego roku wykonano w naszym kościele dwa projekty remontowe. Dobrze widoczny remont posadzki oraz usprawnienie systemu ogrzewania kościoła. Mamy nadzieję, że także poprawa ogrzewania jest odczuwalna.
Ufamy, że w nadchodzącym tygodniu zostanie jeszcze zainstalowana brakująca część witraża po prawej stronie kościoła nad witrażem „Pięć ran Chrystusa”. Witraż będzie przedstawiał zaćmienie słońca w czasie śmierci Pana Jezusa.
W ogrzewaniu chcielibyśmy jeszcze poprawić czerpanie powietrza do nagrzewnicy. W tej chwili jest ono pobierane ze słupa ognia. Mamy nadzieję, że uda się go pobierać z wnętrza kościoła, a wówczas łatwiej będzie powietrze podgrzać, bo będzie ono cieplejsze już przed ogrzaniem.
Chcielibyśmy też wyremontować pozostałe posadzki w kościele. Nie wiemy kiedy będzie to możliwe, ale wydaje się potrzebne naprawienie posadzki na antresoli, w grocie i w kaplicy pojednania.
Oczywiście nie zapominamy o najważniejszym remoncie jakim jest elewacja ściany zachodniej. Prace będą kontynuowane, gdy ustabilizuje się wiosenna pogoda.
Wszystkie podejmowane prace są możliwe dzięki hojności parafian. Serdecznie dziękujemy za każdą ofiarę złożona na tacę, w kopertach czy wpłaconą bezpośrednio na konto.

© Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie Bieńczycach. All Rights Reserved.
234144
Dzisiaj: 105
Wczoraj: 193
Ten miesiąc: 5,030

Polityka prywatnosci | Powered by L.THEME | Patronat: Katolicki.netJezuUfamTobie.eu